Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hol találom a Hungary rövidíté...

Szabó Éva Györgyi kérdése:

Hol találom a Hungary rövidítést (HU) kicsiben a laptopon?

Figyelt kérdés
Lennél szíves elküldeni, mert nem biztos, hogy megtalálom vagy azt, hogy hol keressem a laptopon. Köszönöm szépen!

2021. jan. 6. 17:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
Mire érted, h hungary rövidítést és milyen esetben? Billentyűzet kiosztás esetén pl jobb alsó sarokban, ha van telepítve eng-hu nyelv is.
2021. jan. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Úgy értettem, h ha lefordítok egy oldalt, és egy szó után, pl. összetevők, akkor odaírnám, mint pl ez is: >>>>>>>>> "🇬🇧"

Én pedig a HU-t írnám le.

2021. jan. 6. 18:16
 3/11 A kérdező kommentje:
Az összes válaszom a kettes tanulónak szól! :D
2021. jan. 6. 18:29
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát odaírod, hogy H, és U. Ez miért nem jó?
2021. jan. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Mert nagyok a betűk és kicsit szerettem volna írni.
2021. jan. 6. 22:24
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
🇭🇺
2021. jan. 7. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen Anonim a válaszodat!


Kérlek írjál még, hogy tudjam korrigálni az első válaszodra, véletlenül a dislike-ot nyomtam meg. nap folyamán többször is írhatsz, hogy a lepontozást "rendbe tudjam hozni"!

:)


Az volt a gond, hogy aki másodiknak válaszolt nagyon felhúzott és kiírtam neki egy szót nagybetűkkel és szóközökkel, hogy ne törlődjön.

Nem szoktam ezt a szót használni, de direkt provokált. Azt gondoltam, hogy az ő válaszát pontozom le.



A

2021. jan. 7. 09:04
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon rég nem használtam azt a funkciót a laptopon, ahol megtalálhatóak a különböző írásjelek, és német, orosz, stb betűk. Egyszerűen nem jut eszembe, hogy hol van.

Talán a World-ben található, emlékeim szerint. Ez csak ma jutott eszembe.

2021. jan. 7. 09:07
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen.

🇬🇧 🇬🇧

🇭🇺 🇭🇺

Ha kell még ilyen-olyan rövidítés, akkor írd le normál betűkkel és megkeresem azokat is.


Amire te gondolsz, az talán a Character Map (Karaktertábla).

De abban nem tudom, hogy ezek benne vannak-e.

Mert én egészen más módon varázsoltam ide...

2021. jan. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nagyon kedves vagy, csak erre az egyre volt szükségem.


Köszönöm szépen!

Így van karaktertábla. Olyan rég alkalmaztam, hogy nem találtam meg, viszont mikor a tanfolyamon tanultuk úgy emlékszem, hogy a World-ben valamelyik fülnél lehet megtalálni.


Most már meg is nézem, hogy hogyan is van ez.

Nekem nem volt türelmem végignyomogatni a AltGr + valamelyik betű kombinációt.

2021. jan. 7. 15:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!