Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Windows 7 telepítése a már...

Windows 7 telepítése a már Fentlévő Ubuntu És Windows 10 mellé lehetséges?

Figyelt kérdés
Egy program használatázoz szükségem lenne egy nem virtual box-os hanem egy teljes értékű feltelepített windows-7re. a meglévő OS-eket viszont nem szeretném törölni, a Windows 10-et "feláldozom" és újratelepítem ha szükséges hozzá.
2021. jan. 12. 08:44
 1/9 anonim ***** válasza:
meglehet, ha van elég helyed, akkor külön particionálsz 50 gb-ot és arra telepíted rá.
2021. jan. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Tedd külön lemezre, az a biztos, addig a másikat pedig húzd le!
2021. jan. 12. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 P.O.C. ***** válasza:
Lehetséges, csak megbonyolítja az, hogy a Windows nem kompatibilis a Linux rendszertöltőjével. Ha felrakod a Windowst nem fog indulni a Linux, míg helyre nem állítod a GRUB -ot.
2021. jan. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#3 igen, ezért tettem fel a kérdést, hogyna nézne ki a folyamat?
2021. jan. 12. 09:24
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem kavarhat be az UEFI?
2021. jan. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 P.O.C. ***** válasza:

Hát nem vagyok nagy Linux mágus, így a Google -re tudok hagyatkozni.

És én eddig úgy csináltam mindig hogy előbb a Win, aztán valamelyik Linux.


Szóval csökkenteted a Linux partícióját a lemez végén gParted -el pl.

Az így keletkezett nem partíciónál területre felrakod a Windows 7 -et pen drive -ról vagy CD -ről boot -olva. A nem partíciónál területen a Windows telepítőjével létrehozod neki a partíciót, majd felrakod rá a Windowst a szokásos módon.

Ekkor ugye a Windows 7 fog indulni csak.

Következő lépés fogsz egy Ubuntu telepítő CD -t, pen drive -ot és beboot -olsz róla. De nem rakod fel természetesen csak "Live" módba indítod.


A Live rendszerre meg felrakod a "Boot-Repair" nevű programot.

Elvileg ez megcsinálja neked automatikusan a GRUB -ot úgy, hogy a Ubuntu És a Windows is választható lesz benne.

A Boot-Repair telepítéséről, használatáról itt találsz infót:

[link]

2021. jan. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mégegyszer hangsúlyozom, ha jót akarsz magadnak, akkor külön lemezre teszed a Windowst úgy, hogy közben a másik két rendszert tartalmazó, és az esetleges adatlemez, le van húzva.

Láttam már néhányszor ilyet, amikor egy laikus telepít Windowst Linux mellé, vagy fordítva, és szinte mindig az a vége, hogy addig erőlteti a dolgot, míg sikeresen le nem gyalulja az egész diszket.

2021. jan. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyesmit, mert amúgy én is gondolkodtam ilyesmin, de hogy a lehuzogatásos dolog zavart. Ha jól látom itt külön kapcsoló is van, így nem kell kihúzni amit nem használsz, csak jó lenne ehhez hasonló más terméket látni, mennyibe is vannak, mert csak 5 rekeszest találtam ebből egyelőre.

[link]

2021. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Végül sikerült, köszönöm.


Nagyon sokat szenvedtem azzal hogy a 7et sikerüljön felrakni, de végül meglett

2021. jan. 13. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!