Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért kellett egy DVDt 4x és...

Miért kellett egy DVDt 4x és egy audio CDt 12x vagy 16x sebességen írni anno? Ha gyorsabban írtam, a számítógépemen kívül más lejátszó nem játszotta le, csak más számítógép?

Figyelt kérdés
2021. jan. 24. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert minel gyorsabban irtad, annal gyengebb lett a minoseg, nagyon leegyszerusitve 'homalyosabb' lett a felirt digitalis adat, igy a gyengebb kepessegu olvasok amiket alapvetoen az irt lemezhez kepest tueles, 'nyomott' bitek olvasasara terveztek, nehezen olvastak be. Emiatt neha ki is hagyott, vagy a hibajavitas miatt a hang vesztett a reszletessegebol.
2021. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Ráadásul nem is tudta nagy sebességen egyenletesen írni. Többször váltott sebességet. Úgy nézett ki a lemez mint valami szivárvány. Még sokszor a PC meghajtóknak is feladta a leckét a beolvasása.

Egyszer lemértem egy CD -nél mi a különbség ha maxon írom, meg ha 8x -en. Előbbivel spóroltam vagy 2 percet, cserébe kaptam egy gané minőséget. Szóval nagyon nem érte meg.

2021. jan. 24. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
14%
Ilyen csak a leg gagyibb cd/dvd meghajtók és lemezek esetén kellett. Akkor is elég volt a max sebesség helyett eggyel visszább venni.
2021. jan. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3 tevedes. A korabeli audio CD lejatszok egyaltalan nem voltak felkeszulve az irt lemezekre, barmilyen jo irod volt is egy 24x vagy 32x sebesseggel megirt lemezzel bizony megkuzdott a lejatszo.
2021. jan. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

#4: Az a baj, hogy ezt nem tudja az aki, csak a számítógépe számára archivált. Ha már minőség, én szinte mindig Verbatim -ot vettem, annál jobb nem kellett. És mivel azelőtt már két LG íróm is bekrepált megleptem magam egy Plextor -al. Szóval se az író, se a nyersanyag nem volt szar.

Az autó rádióm mégis megérezte, ha maxon írtam az audio lemezt, azért jó néhányszor be-be "tickelt" lejátszás közben. Lassú írás eseten mindent hibátlanul játszott.

2021. jan. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A lassabb sebességgel lézerrel felvitt adat olvashatóbb lett, az audioCD esetén igen jelentős volt mert nem minden hifi/autómagnó játszotta le, adatoknál meg azért, mert annál tovább olvasható volt. Nekem a 4X sebbeséggel írt DVD-k 10 év után még olvashatóak.


Egyébként a lassú sebességet támogatnia kellet a meghajtónak és a lemeznek is, nem lehetett mindegyiknél 1-2x sebességet kiválasztani, valahol 8-16x volt a legkisebb.

Szerintem 10 éve írtam utoljára lemezt. Volt olyan lightscribe vagy mi a tök, az mondjuk tök menő volt, csak az itteni boltban nem kaptam hozzá lemezt.

2021. jan. 24. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!