Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mit jelent az, ha egy képet...

Mit jelent az, ha egy képet 'Transparent PNG'-nek mentek?

Figyelt kérdés
Van valami különbség, ha csak sima PNG-nek mentem?

#kép #szerkesztés #PNG #mentés #Transparent PNG
2021. jan. 31. 14:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a képen van átlátszó rész, akkor azt kipótolja fehér kockás résszel ha nem tansparent. Ha több képet egymásra szeretnél helyezni photoshopban például vagy weben, akkor mindenképp jó, ha kezeli az átlátszóságot.
2021. jan. 31. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor ha egy teljesen kitöltött képre rászerkesztettem dolgokat más rétegeken, akkor annál ugye nem lesz kitöltés...tehát akkor tök mindegy hogy hogyan is mentem?
2021. jan. 31. 14:55
 3/4 tabaki ***** válasza:

„Ha a képen van átlátszó rész, akkor azt kipótolja fehér kockás résszel ha nem tansparent.”

Őszintén szólva, én még olyat nem láttam, hogy bármelyik program kockással pótolt volna az átlátszóság megszüntetésekor, de a feltáratlan ősvadonok mélyén bizonyára létezik ilyen egzotikus szoftver is. Mindenesetre statisztikailag valamicskével nagyobb az esélye annak, hogy a képszerkesztő az aktuális alapszínt rakja be az átlátszó helyekre.


„tehát akkor tök mindegy hogy hogyan is mentem?”

Az átlátszatlan PNG a pixelek piros-zöld-kék színösszetevőit tartalmazza. A transzparens PNG ezeken kívül még egy negyedik adatot is, az úgynevezett alfát, amely meghatározza, hogy a képet használó program milyen mértékben tekintse átlátszónak az adott pontot. Ha maga a kép átlátszatlan is, te dönthetsz úgy, hogy a PNG-ben az alfa-adatok is benne legyenek, vagyis minden egyes pixelről külön-külön kijelented, hogy az fedőszín, ez körülbelül egyharmadával növeli az adatok mennyiségét. A látvány szempontjából tehát nem lesz különbség, csak a fájl méretében.

2021. jan. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Oké, köszi :)

Így már megértettem

2021. febr. 4. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!