Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Eddig azt hittem, ha Instagram...

Eddig azt hittem, ha Instagramon gyűjteménybe mentek, azt a képet feltöltő felhasználó nem látja. Mióta van ez másképp?

Figyelt kérdés

Követek egy oldalt és eddig viszont követett engem kb. 1 éve. Ma feltöltött egy képet, amit nagyon érdekesnek találtam, ezért rámentem a "könyvjelzőre" és elmentettem magamnak a "Kedves fotók" c. gyűjteményembe. 10 perccel később láttam, hogy eggyel kevesebb követőm van. Nem nehéz, mert összesen 154 volt, most 153. A Follower Analyzer program segítségével rájöttem, hogy az illető, akinek a képét elmentettem gyűjteménybe, kikövetett. Talán megsértődött, mert elfelejtettem szívecskét nyomni a posztjára? Vagy nem tetszett neki, hogy mentettem a képét? Egyébként telefonra soha nem mentettem le, nem is tudom, hogyan kell és reposztolni sem tudok, nem is akarok, szóval nem vagyok képtolvaj, csak a könnyebb megtalálás érdekében jelölöm "mentem" a bejegyzéseket.

Múlt héten pedig egy általam nem követett, kb. 35 ezres követőtáborral rendelkező amerikai oldal posztját mentettem el a "Szuper receptötletek" gyűjteményembe, amire hashtag alapján találtam rá. Ezt sem jelöltem meg szívvel, viszont ez az oldal szívvel jelölte meg az utolsó 5 képemet, ami 100%, hogy nem véletlen.

Kérésemre az egyik ismerősöm elmentette a képeimet, de egyikről sem kaptam jelentést. Biztos csak üzleti profiloknál van ez, de mióta? Így nagyon kellemetlen. Ezentúl a recepteket is azonnal ki kell írnom? Kijelölni sem lehet a szöveget, screenshot esetén letilthatják a profilomat. Vagy bárki jelenthet, akinek nem tetszik, hogy megjelölöm magamnak a nyilvános posztjait. ☹️



2020. szept. 15. 12:39
 1/4 anonim ***** válasza:
85%

Nem kapnak értesítést, nem tudnak róla. Ez csak neked jelenik meg. Azt ugye te se hiszed el, hogy screenshot esetén tiltanak?


De te ne légy már ilyen naiv, hogy azt hiszed érdekli a like-od vagy hogy azért like-olja a képeid, mert hogy fontos vagy neki.


A like és a bekövetés, majd kikövetés gyakori praktika ezeknél az oldalaknál, hogy bevonzza a like-od és a követésed.

2020. szept. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Eleve én kezdtem el követni a magyar lányt és ő követett vissza kb. 1 éve, szóval nem szorult volna rá, hogy bekövessem vagy hogy utána írjon, "lájkolja" a bejegyzéseimet. Csak furcsa, hogy ÉPPEN pár perccel azután iratkozott le rólam, hogy én elmentettem a képét, de nem szivecskéztem.

Az pedig még annyira hihetetlenebb, hogy egy több tízezres követőtáborral rendelkező amerikai oldal pont aznap szivecskézi be a posztjaimat, amikor én elmentem (de nem lájkolom!) az egyik receptes bejegyzését. Őt nyilván baromira nem érdeklem, csak új követőt akar, de ne mondja nekem senki, hogy ekkora véletlenek vannak! Tutira meg tudja nézni, kik mentik el a bejegyzéseit vagy az algoritmusa érzékeli és nyomja automatikusan a szíveket a bejegyzést elmentő felhasználóknak.

2020. szept. 15. 13:52
 3/4 anonim ***** válasza:

Tudod, az, hogy valaki a lottóötöst megnyerje, nagyjából 1 : 45000000 valószínűségű.

Nekem senki ne mondja, hogy valóban létezik olyan, aki nyert az ötöslottón!

2020. szept. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

nem lehet megnézni, hogy ki mentette el az adott képet, csak hogy mennyien, azt is csak üzleti fióknál.

nyugodj meg, nem tiltanak le, ha csinálsz egy screenshotot valaki posztjáról. azt pedig nem hiszem, hogy valaki pont azért követne ki, mert nem like-oltad a képét, csak mentetted. ha tetszik valami, nyugodtan, az emberek szerintem inkább örülnek, hogy valaki hasznosnak/szépnek gondolja a bejegyzését.

2020. szept. 16. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!