Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz megtanulni az...

Mennyire nehéz megtanulni az irodai programok használatát?

Figyelt kérdés

érettségivel szeretnék irodai munkát végezni

viszont az exel-t és powerpointot nem használom gyakran

1-2 hét alatt el lehet sajátítani?


2021. febr. 1. 12:31
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Kinek mi, nekem könnyen ment a megtanulásuk. Nem is bonyolult, az összes kb. kattints ide kattints oda bonyolultságú. Najó, az Excel-ben elég összetett egyenleteket is lehet használni cellaértékek kiszámításához, de azt a részét sem vész megtanulni. A PowerPoint meg aztán végképp kattintós, abban tényleg semmi bonyolult nincs.

Ha most használnom kellene ezeket a programokat (régen használtam már), akkor így nagy hirtelenjében csak az Excel lenne nehezebb, annak is csak az egyenletes része.

2021. febr. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neten jó gyakorlófeladatokat lehet találni, pl. ECDL feladatsorok stb.
2021. febr. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha van hozzá affinitásod akkor könnyen fog menni.

Én annó éjszakás szolgálataimban tanultam ki az excelt profi szintre. Ígyis-úgyis dolgozni kellett vele, legalább legyen értelme :D

Rengeteg videó, könyv van róla és a súgója is jó.

Illetve itt vagyunk mi is akik tudunk segíteni ha elakadsz valamiben.

2021. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért az kicsit túlzás, hogy annyiból áll, hogy "ide kattints, meg oda kattints". Talán a power point ami a legegyszerűbb közülük, azt a legkönnyebb és a leggyorsabb elsajátítani.

Persze, kezdő szinten 1-2 hét alatt simán el lehet sajátítani ezek használatát, de egy kicsit komolyabb szinten - ami pl az ECDL -hez is kell, már több időt vesz igénybe.


Az adatbáziskezelő és az excel is több gyakorlást igényel, ha nem csak a nagyon alap dolgokat szeretnéd elsajátítani.


Igaza van a #2 -esnek, neten nézz ECDL feladatsorokat és gyakorolj.

2021. febr. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2021. febr. 1. 13:10
 6/8 anonim ***** válasza:
Tele van a YouTube excel tanfolyamokkal, van magyar nyelvű is: [link]
2021. febr. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én 2000 környékén jártam gimibe. Akkor a PowerPoint még nem volt tananyag. (Pontosabban: az lett volna, csak a drága elit giminkben olyan hatalmas technikai kompetenciával bíró osztálytársak közé kerültem, hogy ha a tanár nem hagy ki kompletten 3 témakört, akkor az elégségesre alig lett volna esélyük. Szóval elvileg kellett volna tanulnunk, de végül sem a PowerPointot, sem az Accesst, sem a hálózatokat nem tanultuk.)

Nos, a PowerPoint kiismerése nekem - segítség nélkül - egy délutánt vett igénybe. Direkt kiismerést mondtam, mert az, hogy valamit megtanulni, az eléggé homályos megfogalmazás, és igazából mindegyik szoftverből lehetne olyasmiket kérdezni, amibe még annak is beletörik a bicskája, aki évek óta használja. De ahhoz, hogy egy alap szintű bemutatót áttűnésekkel, animációkkal össze tudjak dobni, egy délutánnyi gyakorlás elég volt.

A Word kicsit keményebb dió. Nem nehezebb, de mennyiségre nagyobb a tudásanyag, amit el kell sajátítani ahhoz, hogy normálisan használható dokumentumokat hozz létre. Bár itt is sokat segít, ha az ember átlátni igyekszik a szoftvert, és nem gondolkodás nélkül bebiflázni.

Az Excel viszont pont az ellenkezője: itt a lexikális anyag minimális, ellenben jó logikával kell rendelkezni hozzá. Bár halkan megjegyezném, hogy az átlag irodai munka során Excelből legfeljebb az összeget, átlagot, meg a formázásokat kell ismerni. Ne gondold azt, hogy az összes irodista kisujjból kirázza a függvényeket, meg hogy képes egy érettségi-szintű feladatot megoldani. ;) Eddig majdnem az összes munkahelyen, ahol dolgoztam, vagy valamilyen okból megfordultam, ez volt az irodisták szintje. Előző munkahelyemen ha már átlagot kellett számolni, a titkárnő rögtön telefonált, hogy csináljam meg, mert ő ezt nem tudja.

Accesst meg sehol nem láttam éles használatban. Ha adatbázist kell kezelni, azt általában célszoftverekkel teszik, az Access leginkább arra jó, hogy a logikáját megértsd az adatbáziskezelésnek.

Egyébként egy átlag titkárnő/adminisztrátor/irodista PowerPointot is ritkán használ.

2021. febr. 1. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod/válaszokat
2021. febr. 2. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!