Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Átállítottam valamit, és a...

Átállítottam valamit, és a laptop betöltéskor nem adja ki az operációs rendszer választási lehetőségét. Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Ubuntu és Windows van a laptopomon. Betöltéskor az Ubuntu volt az első rendszer a listán, ezért ha elfelejtettem kiválasztani a Wint, automatikusan az Ubuntu töltött be. Rendszerkonfigurációnál, a Rendszerindítás fülnél kiválasztottam, hogy a Windows legyen az alapértelmezett rendszer (azzal a céllal, hogy megváltoztatom a rendszerek sorrendjét, hogy a Windows legyen előbb), viszont már akkor is furcsállottam, hogy az Ubuntu nincs ott. Leokéztam, majd legközelebbi alkalommal mikor kapcsoltam be a laptopot, ki se adta a lehetőséget hogy válasszak rendszert, hanem automatikusan Windows-ba bootolt be (az Ubuntu továbbra se lehetőség a rendszerkonfigurációnál). Az lenne a kérdésem, hogy ezt hogy tudnám megoldani, hogy legalább újra kiadja a választási lehetőséget? Az sem érdekel már, ha nem változik a rendszerek sorrendje, de Ubuntura szükségem lenne 😅

Köszönöm előre is a segítséget!



2021. febr. 1. 17:26
 1/5 anonim ***** válasza:
EasyBCD ugrott be. Remélem jó linux-hoz is!
2021. febr. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Be kellene bootolni egy Linux live CD-ről és grub-installal helyrehozni.
2021. febr. 1. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet! Kísérletezem vele, bár eddig nem sikerült megoldani a problémát :/
2021. febr. 1. 19:07
 4/5 A kérdező kommentje:
#2 esetleg tudnál még annyit segíteni hogy linkelsz egy oldalt ahol le vannak vezetve a lépések? ☺️
2021. febr. 1. 19:19
 5/5 anonim ***** válasza:

Először ez:

[link]

És ez:

[link]


Nagyjából ennyi elég szokott lenni:

sudo grub-install /dev/XXX


Ez egy másik megoldás, kicsit kacinfántosabb:

[link]

2021. febr. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!