Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyek a megjelenítők közös,...

Melyek a megjelenítők közös, és melyek a különböző tulajdonságai?(lentebb értelmesen kifejtem)

Figyelt kérdés

A kérdésem informatikai beállítottságú válaszolóknak szánom, mivel annyira nem értek hozzá, és nincs is érzékem hozzá, viszont tudom, hogy van, akinek ez könnyen megy, a vérében van. A feladatot iskolában kaptam, a megjelenítő eszközök, kijelzők, projektorok, monitorok, LED falak KÖZÖS és KÜLÖNBÖZŐ tulajdonságait kéne összeszednem.


Keresgéltem, utána néztem ezeknek, már amennyire tudtam, viszont olyan információkat mutat a böngészőprogram,amit nem értek. Meg a sok online áruházat, monitort hirdetve.

Úgy érzem, nem találom meg a megoldást Google-ban, magamtól meg nem futna osztályozható teljesítményre.



2021. febr. 5. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát öm először is mindegyik másképp működik. A LED falakat pl boltoknál, gyógyertáraknál használják. Mindegyik valaminek a megjelenítésére szolgál. Elektromos mindegyik. A projektor például a képet szét szórja és a falra jeleníti meg anélkül, hogy a falon lenne bármi erre szolgáló eszköz. (Legfeljebb vászon, még a montiornál a fényforrásból jön a kép)


Hát de most a fel soroltak közül mindegyik más megoldás a kép megjelenítésre így szinte teljesen eltérőek. A ledfal hasonló az OLED technológiához csak gagyibb, ha lehet így nevezni. Közös tulajdonságuk, hogy mindegyik színes fényt használ a kép alkotásra és nem mondjuk festéket vagy más módon próbál ábrázolni valamit.

2021. febr. 5. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, igazad van, mindegyik máskép működik, attól függetlenül meg kell oldanom valahogy...

Máris mondtál olyanokat, amiről magam nem tudtam volna semmit :)

2021. febr. 5. 13:05
 3/3 anonim ***** válasza:

"A kérdésem informatikai beállítottságú válaszolóknak szánom"

akkor miért nem a számtech kategóriába írtad ki?


KÜLÖNBÖZŐ

- panel technológiája (led, oled, crt, ...)

- panel mérete (képátló)

- felbontás

- csatolófelület

- megjeleníthető színek száma


KÖZÖS

- panel technológiája (led, oled, crt, ...)

- panel mérete (képátló)

- felbontás

- csatolófelület

- megjeleníthető színek száma

2021. febr. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!