Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem olvassa be a DVD-t?

Miért nem olvassa be a DVD-t?

Figyelt kérdés
Van néhány DVD, melyeken a húgom nyári táboráról vannak videók, ezeket korábban gond nélkül beolvasta a számítógép. Azonban újra lett telepítve és most némelyiket beolvassa, de a többinél pedig az mutatja, hogy .BUP .IFO .VOB formátumú fájlok vannak rajta, videó semmi. Nem találkoztam még ilyen formátumokkal.

2021. febr. 6. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
VLC-vel a VIDEO_TS.IFO fájlt indítsd el.
2021. febr. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Valamint több példányban készíts mentést a DVD-kről számítógépre, mielőtt végleg olvashatatlanná nem válnak.
2021. febr. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez a DVD felépítése, ilyen fájlok vannak rajta. Lehet automatikus indítás volt a régi rendszeren? VIDEO_TS.IFO-n 2x katt, vagy társítsd a VLC-vel. Ajánlot lementeni, vagy másolatot készíteni. Lementés simán fájlkezelővel, gondolom nem tettek rá védelmet...
2021. febr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

DVD-n semmilyen családi, főleg pótolhatatlan videót és egyéb tartalmat nem szabad tárolni. Van szavatossági ideje, ha ez lejár akkor búcsút inthetsz mindennek.

Pont pár hónapja kezdtem el "menteni" lemezekről a zenegyűjteményemet, mivel a legtöbb már teljesen el volt sárgulva, néhol már fel is hólyagosodott a felülete.

Kb. a 20%-a olvashatatlanná vált, alig 10 éves optikai lemezekről van szó.

2021. febr. 6. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

4 Válaszoló:

Ez vonatkozik a CD-re és BluRay lemezekre is?


Verbatim, TDK, Maxell, Kodak, Fujifilm, Imation, Emtec. DVD-im is vannak, vannak olyan filmek rajta azt neten meg találni nem lehet régi Libabőr sorozat, Függöny horror film. Vannak eredeti zenei CD-m DVD filmek.

2021. febr. 6. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az eredeti, préseltre nem vonatkozik. Az csak akkor megy tönkre, ha fizikai sérülés éri. Az írott lemezeken viszont egy tinta szerű szerves anyag van, amit a lézer elpárologtat, így írja fel az adatot. Ez egy idő után magától elkopik, így a lemez olvashatatlan lesz. Hogy mikor az változó, nekem 2001-2008 között kb 100 írt CD, DVD-ből 3 lett eddig olvashatatlan.
2021. febr. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Külső HDD-t nen akarsz venni?

Verbatimnál az AZO egy minőségibb anyagot jelez, inkább CD-nél láttam. A Kodak Gold pro lemezek pedig arannyal voltak futtatva, ha jól emlékszem. Ezek aránylag bírják. Persze napon, melegben nem...

Ha DVD-re mentesz, érdemes 2 db-re ua. írni, így egyszerre kicsi az elromlás esélye. Minimum 2 helyen tárold a fontos dolgokat. Pl egy Külső HDD-n. Google Drive 15 GB-ot ad ingyen, akár ott is. Azért az elgondolkodtató, hogy egy kidolgozott kép az albumban 100 év után is látható... persze nem 1000 db. Én is mentegettem a fotókat, amíg kismillió lett.

2021. febr. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Már külső belső Hdd-n tárolóm a filmeket, de amiket régen lemezekre írtam azokat még nem mentettem ki.

Képeket zenéket meg Pendrive-on és SD kártyára mentem.


De ha jól hiszen a Pendrive SD kártya SSD nem szeretik ha hosszú ideig nem kapnak áramot, van három telom mindegyikben van SD kártya hogy használatba legyen de sajnos van még egy SD kártyám de azt nem tudom már be rakni a teloba csak ha vennék még telót.

Ez vonatkozik SD kártya adapterekre is?


Nem tudom miért ilyen rosszul vannak meg gyártva a lemezek hogy egyszer csak eltűnik róla minden egyszer már jártam így egy nél. Pedig audio VHS kazetták jóban bírják.

2021. febr. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!