Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mitől van az, hogy a laptop...

Mitől van az, hogy a laptop egyik pillanatról a másikra elkezd túlmelegedni?

Figyelt kérdés
Tegnap még tökéletesen működött a laptop, a szokásos 60-70fokon, csendes ventillátorokkal. Este fele elkezdett hangos lenni, melegedni. Nap végere szokott ilyen lenni, ezért nem gondoltam semmi olyanra, lecsuktam. Ma viszont ezt folytatta,pedig többször kikapcsoltam vártam, megállás nélkül hangos ventillátor és 80-90 fok. Ez tényleg miért történik és mit lehet ellene tenni? Lassan idegösszeroppanást kapok.

2021. febr. 12. 14:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez az oka szerintem: "szokásos 60-70fokon" nem OK. Takarítva-pasztázva mikor volt utoljára?
2021. febr. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mit csinálsz rajta, de ha semmi komolyat, akkor azért az "szokásos 60-70 fok" inkább legyen szokatlan, mert az nem normális. Lehet megérett egy takarításra és egy újrapasztázásra.
2021. febr. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Rosszul írtam! A CPU normális esetben 50 fok alatt marad, ilyen 45-50 között, és 50 fölé néha-néha felugrik! A 60-70ről szó sincs.

Viszont amit most csinált az az, hogy az ilyen átlagértékek helyett volt 80-90!

2021. febr. 12. 15:51
 4/7 A kérdező kommentje:
most kiszedtem az akksit is, vártam és most újra a 45-50es értékeket kapom. Egyszrűen nem tudom mi történhetett, de attól is félek, hogy ez ismétlődő lesz?
2021. febr. 12. 15:52
 5/7 anonim ***** válasza:

Mikor volt pasztázva? Ha kb 5 éve, akkor itt az ideje. (nagyban függ az alkalmazott paszta minőségétől, lehet ez 2 év is gyenge esetén)

Arctic MX-4, amely elérhető, és jó is.

2021. febr. 12. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

#Kerdezo eddig emlitetteken kivul


- valoban fontos tehat fizikailag is karbantartani a laptopokat -


Lehetseges hogy valamije haldoklik, lehet az akksi is de lehet alaplapja vagy toltoje is



meddig birja akkurol? Jol mukodik ugy?


hany eves? Ha tobb mint 3 eves es nem garis akkucseret be lehet kalkulalni es ha nem okoz semmi gondot akku nelkul ha jol mukodik ugy is hasznalhatod


egy utangyartot akku nem feltetlen veszesen draga ma mar

termeszetesen megis nezethetned elobb hogy rendben van e laptop es akku meg tolto...


egy utangyartott tolto csereje meg megolcsobb filleres tetel tartalaek ugysem art belole sosem szoval

kiprobalod masik toltovel fent all e a hiba


ha laptopban rosszalkodik valami az bonyolultabb koltsegesebb, szervizeltetned kell akkor, vagyis idoigenyesebb is... igy imadkoz hogy nem kell


fentieket eleg akkor ha ujra elojon, es fizikai karbantartas megtortent

2021. febr. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
windows frissítés lehetett, nekem olyankor szokott felmenni indokolatlanul
2021. febr. 12. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!