Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha VHS kazetták digitalizálásá...

Ha VHS kazetták digitalizálásához a laptop mikrofonja van beállítva hangrögzítő eszközként, akkor a külső zajokat is felveheti?

Figyelt kérdés
Tehát így a külső zajok is benne lehetnek a felvételben?

2021. febr. 23. 11:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Konkrétan csak azt fogja rögzíteni..
2021. febr. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ezt most nem értem! Akkor csak azokat veszi fel. Szerintem rosszul írtad! A laptop mikrofon bemenetére gondoltál (a rózsaszín 3,5 jack bemenetre?) mert akkor, ha külső forrást dugsz rá, akkor azt veszi fel, ami azon érkezik
2021. febr. 23. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

De a kazettán található felvétel hangját rendesen felvette, csak az volt a kérdésem, hogy belekerülhet-e egy külső zaj is, főleg, ha nagyobb. Egyébként ki kell választani felvétel előtt a hangforrást is, és az adapter nevét kell megadni (Terratec Grabby), ha a videokazetták hanganyagát szeretnénk hallani.


Vagy pedig úgy van, hogy a mikrofon veszi, de csak a Terratec Grabby-ből érkező hangot figyeli?

2021. febr. 23. 12:08
 4/12 anonim ***** válasza:
Na várjunk! Itt most nem igazán helyes úton halaszd! Van egy digitalizálód! Abból vesz fel a hangot is az eszköz. Tehát ami kijön az RCA kábelekből. USB-n keresztül a programon át. Itt nem is tudod megadni máshogy, hiszen nincs RCA kimeneted, amit csatlakoztathatnál máshová!
2021. febr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A "külső zajok" kifejezésben ilyenekre gondolok: beszéd, vagy az utcáról bejövő hangok (pl. elmegy előttünk egy autó).
2021. febr. 23. 12:12
 6/12 anonim ***** válasza:
De azt hogyan rögzítené, ha USB-n keresztül jön a kép és a hang a laptopba, ott pedig dekódolja az adott program? Ha persze beállítod, hogy a mikrofonról vegye fel a hangot, akkor persze, azt fogja rögzíteni! de akár külső hangforrásból is felveheted, ha kiiktatod a hang RCA kábeleket és külső forrásból jack-en keresztül hangbemenetre kötöd a bejövő hangot.
2021. febr. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én sem értem, hogy bár a mikrofont láttam hangfelvevő eszközként, mégis a kazettán található hangot vette fel. De féltem, hogy benne lesz a külvilágból (tehát nem egy külső forrásbó/készülékből) származó hang is.
2021. febr. 23. 12:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha már itt tartunk, milyen képminőséget produkál? 720x576-os videót ment, milyen formátumban?
2021. febr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
MPEG-4 vagy WMV lehet a formátum. A képminőség elég jó, de ha még jobb kellene, azt utólag, videoszerkesztőben valószínűleg lehet még javítani.
2021. febr. 23. 12:29
 10/12 anonim ***** válasza:
Csak érdeklődöm, mert nézegettem már én is ezeket a "grabbereket", mert eddig egy DVD írót használtam digitalizálásra, aztán a vob file-okat handbreak-kel szerkesztettem. Ajánlom neked is a handbreak-et, ingyenes, és nagyon jól használja a "deinterlace" funkciókat.
2021. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!