Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Adatbáziskezelő állás?

Adatbáziskezelő állás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Munkahely váltáson gondolkodom és nem tudom honnan jött az ötlet, de eszembe jutott hogy az adatbáziskezelő állás esetleg szóba jöhet-e.


Szinte semmit nem tudok erről a területről, de jelenleg informatika bsc-re járok, szóval legalább a papírom alapján mehetnék ilyen területre dolgozni.


Ha van ilyen adatbáziskezelő állás, akkor az mennyire "betanulható" illetve mit csinál pontosan?


Ha van itt olyan aki ezzel foglalkozik, akkor szívesen olvasom a tapasztalatát.



2021. márc. 4. 08:52
 1/1 anonim ***** válasza:

Nem igazán csak úgy megy ez, hogy eszedbe jutott és te most azt akarsz dolgozni.

Ha az adatbázisok nálad excel-t meg acess-t jelentenek, akkor még várj 3 évet amíg lediplomázol.

Ha minél előbb hasonló munkakörben akarsz dolgozni, akkor most kezdd el tanulni ezeket (amik nagyon alapnak számítanak a területen, ezek mellé még kell majd pár dolog): php, sql, mysql workbench, függ attól mit dolgoznál, de nem rossz ha megy a html, css, Js sem nyilván. Szerintem egyetemen lesz is olyan feladatotok, hogy weboldalt kell készítenetek, mögötte egy teljesen működőképes adatbázissal (pl xampp, myql workbench), a weboldalnak tudnia kell lehívni adatokat az adatbázisból, és tudnia kell be is vinni adatokat, valamit sokmillió query-kkel kell majd kísérletezz, és ez még csak bemelegítés.

Persze ha valami általános suliban akarsz lenni IT mindenes, oda nem igazán kell se egyetem se nagy tudomány.

W3schools oldalon sok mindent megtalálsz.

2021. márc. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!