Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Lehetséges logó "másolás"...

Lehetséges logó "másolás" digitálisan?

Figyelt kérdés

Egy póló mintát szeretnék "átkonvertálni" digitálisan, mert majd egy pulcsira rá szeretném nyomatni. A kérdésem az lenne ez hogyan kivitelezhető? Milyen programok szükségesek hozzá, és mik lennének a lépések? :) Nagyon kezdő ebben a témában úgy hogy nem esnének jól a bántó kommentek. Előre is köszönöm szépen a normális válaszokat. :)

A póló logó: [link]



2021. márc. 7. 19:53
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Azt tudod hogy ez hamisítás?
2021. márc. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
1. saját célra készíthet pólót akár nájki felirattal is, illetve ajándékba is adhatja. Ha egy db pulcsit akar csinálni, mert tetszik egy brand, amit már nem is készítenek mondjuk, attól még nem lesz hamisító.
2021. márc. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
#1 válaszoló nem tudom hogy ez kifejezetten hamisítás lenne-e, ez egy 1990-es minta, egyetlen egy emberről tudok aki viselte volna ezt a logót, és saját felhasználásképpen szerettem volna ezt csinálni. Nem vagyok póló/pulcsi nyomdász, és mivel magamnak szeretném, nem is akarom eladni.
2021. márc. 7. 20:22
 4/10 anonim ***** válasza:
2. vagyok. a kérdésre vissza térve elsőnek is célszerűbb jobb minőségű nagyobb felbontású képet keresni erről a logo-ról (slapshot skull logo) azt be is adja a google. Én ezt a mintát vectorizálnám - adobe illustrator segítségével, de ha elég nagyban készíted el sok képponttal (300dpi), akkor elég egy gimp vagy egy photoshop, amiben elkészíted a png (áttetsző hátterű verzióját) a betűtípus az valami university betűtípusnak tűnik, szóval elég a koponyát megcsinálni, de lehet van fent neten már kész verzió is. Ezt bármelyik pulcsi nyomtató helyen megcsinálják neked, pamutlaborban nálam még vissza is jeleztek, h pixeles lenne és feljavították a felbontást egy picit :)
2021. márc. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:

@#2/#4:

Hát, becsülöm az optimizmusodat, de ez nem lesz ilyen sima ügy. Már ott kezdődik, hogy igazán használható felbontású kép nemigen akad, torzítatlan pedig pláne nem (a Gimp/Photoshop inkább ennek az orvoslására szükséges, mert a vektorizált kép már a saját szerkesztőjéből is exportálható átlátszó háttérrel). „A” betűtípus sem tiszta sor. Egyfelől, inkább háromféle lesz az, amelyek közül talán a középső mondható university-jellegűnek. Másfelől, lehet, hogy pontosan ezek számítógépes betűkészletként nem is léteznek. Kézi szerkesztést már talán merész dolog feltételezni abban az időben, de elképzelhetők olyan Letraset- vagy akár stancolt betűk, amelyek azóta kimentek a divatból. Egyszerű blokkbetűkről lévén szó, mindenesetre rengeteg hasonló van manapság is, ami ugyan az azonosításukat nem könnyíti meg, de több-kevesebb tűréssel közelíteni lehet velük az eredetihez. A grafika hiteles rekonstruálásához a torzítás helyreállításán túl precízen át kellene rajzolni az egészet, és csak azután lehetne tisztességes minőségben vektorizálni.

Ami engem illet, nem szántam el magam a feladat igazán embert próbáló részeire, a koponyát az illendőnél jóval elnagyoltabban másoltam ki és vektorizáltam (Inkscape-ben), és nem éppen tökéletesen megtalált helyettesítő betűkészleteket használtam. A kísérleteim eredménye itt látható, aki akarja, szerkessze tovább:

[link]

2021. márc. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 tabaki ***** válasza:

Egy kicsivel precízebben:

[link]

2021. márc. 9. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
JÉZUSOM tabai nagyon szépen köszönöm!!!! Eszméletlen jó lett :) Nem szeretnélek "kihasználni" vagy rabolni az idődet, de esetleg magát a koponyát egyedül fel tudnád még rakni egy linkre? :) Ha nem is lenne erre már időd akkor is nagyon köszönöm!! Nagyon tehetséges vagy :D
2021. márc. 9. 16:51
 8/10 A kérdező kommentje:
*tabaki hopszi elírtam :D
2021. márc. 9. 16:51
 9/10 tabaki ***** válasza:

Itt van, körvonal nélkül, illetve kétféle vékony fekete kontúrral:

[link]

2021. márc. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM!!! Eszémeltlen sokat segítettél örülök hogy vannak még ilyen segítőkész emberek mint te :,)
2021. márc. 9. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!