Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számítógép kikapcsolás nélkül?

Számítógép kikapcsolás nélkül?

Figyelt kérdés
Ha egy számítógép nincs kikapcsolva csak akkor ha elmegy az áram akkor mennyivel rövidülnek meg az alkatrészek élettartama? Pl akinek AiO vízhűtése van procira meg olyan videokartyája van mint egy Seahawk GTX 1080 Ti vagy Radeon R9 295x2 ami vízhűtéses?

2021. márc. 9. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
alapjáraton, ha nem fut semmi, ami teljesítményt igényel nem olyan drasztikus az élettartam rövidülés, nekem kb a passzív hűtés miatt else indul kb a venti a gépembe alapjáraton.
2021. márc. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
32%
2 évvel.
2021. márc. 9. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ezt így nem lehet konkrétan megmondani. Viszont a gépben az alkatrészek úgy vannak tervezve, hogy "üzem melegen" működjenek. Ez nem azt jelenti hogy folyamatosan 100%-on nyúzva, hanem szépen közepesen. Szerintem attól hogy mindig be van kapcsolva nem igazán rövidül, csak sok értelmét nem látom, mai ssd-kkel a boot idő is iszonyat rövid.
2021. márc. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tesz valami jót a gépnek, ha egész nap megy, de miért is akarnád ezt csinálni? A ventilátorok nem bírnak, csak pár ezer órát forogni, ezért azok fognak a leghamarabb tönkremenni.
2021. márc. 9. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!