Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Számitógép automatikus leállít...

Fredike8 kérdése:

Számitógép automatikus leállítása, időzitő nélkül?

Figyelt kérdés
Ha véletlenül bekapcsolva hagyom a számitógépet, szeretném ha például 30 perc elteltével magától leállna, mint amikor bekapcsol a képernyőkímélő, csak itt álljon le, ezt nem tudom megoldani, Windows 8 rendszert használok.

2013. máj. 26. 13:37
 1/5 suviking ***** válasza:

Ezt az időzítő nélkül - részt nem értem nagyon, ez alatt mit értesz?


amúgy szerintem nem lehet az operációs rendszeren belül megoldani, én egy programot írnék rá

2013. máj. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Vezérlőpult/energiagazdálkodási lehetőségek/Alvó állapot kezdeményezése...


Sajnos amit írtál nem hiszem hogy rendszergazdai beavatkozás nélkül megoldható de ez is hasonló mód csak annyiban különbözik hogy a RAM ugyan úgy feszültségalatt marad hogy az utoljára használt állapot megmaradjon.

2013. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 suviking ***** válasza:
Hát de ez alvó állapot. Mondjuk az megoldható onnan, csak nem tudom, neki feltétlenül leállítás kell-e
2013. máj. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igy van, az alvó állapot, azt szeretném ha teljesen leállna a számitógép.

Időzitő alatt pedig azt értem, hogy a futtatásba meg lehet adni olyan parancsot hogy például 2 óra mulva álljon le, de én e nélkül szeretném, nemtom érthető e ?

2013. máj. 27. 11:07
 5/5 anonim ***** válasza:
Eddig is érthető volt tehát te azt szeretnéd elérni hogyha üresjártaban megy a gép akkor az egy bizonyos idő elteltével leálljon. mind föntebb említettem ez nem lehetséges. csak hibernáció és alvó állapot kezdeményezése ami tulajdon képpen nem sok mindenben tér el a leállítástól csak abban hogy néhány alapvető hardver áramellátása megmarad. de ez is majdnem annyira takarékos mint ha kikapcsolnád a gépet. remélem érthető volt.
2013. máj. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!