Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy az utolsó...

Miért van az, hogy az utolsó Windows 10 frissítés óta a laptopom folyamatosan túlpörög, úgy hogy semmi nincs elíndítva a háttérbe? És azóta rendesen belassúlt. 3x telepítettem újra.

Figyelt kérdés
A válaszokat elóre is köszönöm.

2021. márc. 15. 19:38
 1/5 anonim ***** válasza:
49%

látom ez az újratelepítés a hobbid


Ez már nem XP, nem kéne állíndóan újratelepíteni:)

2021. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, csak már mindent kipróbáltam, órákat bújtam a telefont, hogy mit lehetne kezdeni vele, de eddig kb. semmire nem jutottam, és ezért maradt, hogy újratelepítettem. De javaslatokat várok a probléma megoldására, nem pedig azt hogy köteledjenek velem. Köszi a megértést!
2021. márc. 15. 20:11
 3/5 anonim ***** válasza:
73%

Nyisd meg a feladatkezelőt (ctrl+alt+del,vagy jobb klikk a start gombnál). Ott nézd meg, hogy mi fogyaszt sokat és miből.

1. tippem az, hogy a hdd (lemeznek fogja írni), erre keress majd először megoldást, sok van, van ami működik, de már tapasztaltam olyat, hogy 2-3 napig volt jó, majd megint kezdte, utána már nem működött ugyanaz a módszer.

Második tippem az, hogy a rendszermegszakítások, a 3. pedig az, hogy a system miatt ment fel magasra és lassúlt be valami (cpu vagy hdd legtöbb esetben, ram nem szokott). Ezekre keress megoldásokat interneten.

A rendszermegszakításokkal a fő probléma a driverek (illesztőprogramok) lehetnek, a gyártó weboldaljáról próbáld leszedni a megfelelőeket.

Gyakran segítenek a hdd-nél egyébként a superfatch, vagy a windows search kikapcsolása.

Meg a biztonság kedvéért egy vírus ellenőrzést is próbálj meg, ha nem jó, akkor keress másik vírusírtót, gyakran csinál az is ilyeneket.

2021. márc. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szerintem a CPU lesz, mivel annak a hűtője pörög úgy mint egy széltudrbina, és duvassza ki a meleget a laptop oldalán.
2021. márc. 16. 06:08
 5/5 A kérdező kommentje:
2 rendszer van a laptopon amúgy. Egy rendszerrel is ugyanezt csinálta ezért muszály volt az online oktatás végett feltelepítenem egy másik merevlemezre a linuxot, amin tökéletesen megy. Csak win 10 alatt problémázik.
2021. márc. 16. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!