Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Acer one 10 Nem tudom kikapcs...

Acer one 10 Nem tudom kikapcsolni a secure boot-ot?

Figyelt kérdés

Sziasztok.Adott a fent említett laptop.USB-ről szeretném telepíteni,de nem engedi.Ki kellene kapcsolni a secure boot-ot,de olyan opció nincs,illetve van az adminisztrátori résznél,de abba nem enged belenyúlni.Próbáltam wint10 alatt resetelni,de semmi változás.

Tudtok segíteni,már 1 napja kínlódok vele.



2021. ápr. 3. 20:20
 1/5 CspCsj ***** válasza:

Olyan a BIOS, mint itt 3:15 után?

https://www.youtube.com/watch?v=yzivPQ4WqvM


Itt "vojtechh" ír egy kacifántos megoldást, ha mondjuk sikerül egy Puppy Linux indítása USB-ről:

[link]

2021. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 CspCsj ***** válasza:
100%

Kihagytam:

Ha a BIOS-ban, a Security résznél látsz password/jelszó beállítást, akkor már tapasztaltam, hogy a jelszó beállítása után lesz elérhető Secure Boot beállítás. (utána kapcsold ki a jelszót, vagyis üres jelszóra cseréld)

2021. ápr. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem ez az.Hanem ez a BIOS

[link]

2021. ápr. 3. 21:32
 4/5 A kérdező kommentje:
Ebben a BIOSban még jelszó beállítást sem találtam
2021. ápr. 3. 21:33
 5/5 CspCsj ***** válasza:

A linkelt képednél azt írja később a kérdező, hogy sikerült Clonezillával feltenni a Windows 10-et.

Az első hozzászólásban írt kacifántos megoldás után is említi valaki, hogy Puppy Linux helyett Clonzillával sikerült feltennie, - aztán a hozzászólások 2. oldalán is van valaki, akinek először MBR>>GPT konvertálást kellett csinálnia, hogy sikerüljön a felmásolás.

2021. ápr. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!