Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha valaki NFT-vel ad el...

Ha valaki NFT-vel ad el valami digitális tartalmat, akkor honnan tudják, hogy ő az alkotó? Pl: ha most valaki letöltene egy képet, amit valahova felraktam, simán el tudja adni NFT-ként, vagy igazolni kell valamit?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 9. 11:55
 1/5 Gáz-szerelő Zoli válasza:

NEM: A tokenek virtuális okiratként működnek, és egy digitális eszköz/alkotás tulajdonjogát testesítik meg. Egy digitális főkönyvbe töltődnek fel, ahol a legfontosabb információkat tárolják róluk: a létrehozás dátumát, mikor adták el, mennyiért és kinek.


Ha a tied megveszik a 2%-jutalékomról ne felejtkezz meg😊

2021. ápr. 12. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ezt értem, hogy ez igazából egy tranzakciós napló, de ha valaki letölt egy képet ami a neten van, akkor simán fel tudja rakni egy NFT piactérre, nem?


Ezt a leírást néztem egyébként, ami alapján felvetődött a kérdés.

[link]

2021. ápr. 13. 09:00
 3/5 Gáz-szerelő Zoli válasza:

Tehát arra gondolsz, hogy letöltesz egy képet amit nem védenek szerzői jogok és nem te készítetted. Feltöltöd NFT piactérre (elfogadják?) és kap egyedi azonosítót. Gondolom több lépcsőben igazolod kell, hogy a kép a saját tulajdonod.

Nem töltöttem fel még képet, a pontos eljárását sajnos nem ismerem.

2021. ápr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát igen, erre voltam kíváncsi, hogy ez hogy van, de igazából saját alkotás védelémre úgy jó csak, ha nincs felrakva előtte a netre semmi se belőle..
2021. ápr. 13. 18:43
 5/5 Gáz-szerelő Zoli válasza:
De az eredeti képet szerintem feltöltheted, az összes képadatot csak a Kamerád rögzítette. és nem került feltöltésre, tehát igazolni tudod, hogy te vagy az alkotó úgy gondolom.
2021. ápr. 13. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!