Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Informatikai cégnél diákmunka?...

Informatikai cégnél diákmunka? Nem programozásra/szoftverfejlesztésre, hanem pl.:takarítás(egerek, bill.) vagy ilyesmi?Vagy bármilyen infóval kapcsolatos diákmunka?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 15. 19:21
 1/4 anonim ***** válasza:

helpdesk/service desk poziba lehet menni infós diákoknak, pl egyetem mellett.

Én azt tapasztaltam, hogy egér/billentyűzet takarítás nincs, olyan retkesek némelyik - nagyvállalati környezetben - hogy azon csak a tisztítótűz segít. Egyetem mellett én is dolgoztam üzemeltetésen, volt, hogy 100 éves gépekből kompresszorral kellett kitakarítani a port, de leginkább windows telepítés, program telepítés stb volt a feladat, amihez rendszergazdai jogosultság kellett.

2021. ápr. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
#1 köszi nagyon a választ! Késôbb informatikai pályára szeretnék menni, azért tettem fel ezt a takarítos kérdést, mert hallottam olyanról, hogy 14-15-16 evesen mar valaki odament a ceghez, akármilyen (ilyen kornak való) diákmunkat végzett. Lényegében mar fiatalabb kortól szeretnek egy informatikus cégben résztvenni(ha takarítással, akkor azzal)
2021. ápr. 19. 11:40
 3/4 anonim válasza:
Inkább recepciós/irodai asszisztens közül vesznek át embereket. De egyébként egyszerűbb próbálkozni enyhén szakmai pozikkal, pl manuális tesztelő diákként, helpdesk vagy hasonló. Én sem értettem hozzá, mikor jelentkeztem, de mondták, hogy IQ kell csak eleinte, utána meg szorgalom. Igazuk is lett. Ne vesztegesd az időd takarító meg hasonló pozikban, ha lehet. Próbálkozni kell.
2021. dec. 17. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

#3

Köszi a válaszod! Csak 16 évtől engednek dolgozni , fiatalabb szóba sem jöhet?

2021. dec. 17. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!