Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Üdvözlök Mindenkit! Hogyan...

Üdvözlök Mindenkit! Hogyan lehetne az asztali win 10-es PC-met rávenni arra, hogy 1-2 órai tétlenség esetén automatikusan kikapcsoljon? Úgy kellene, hogy ne időzítéssel létrehozott alvó, vagy hibernált állapot legyen, hanem valódi kikapcsolás.

Figyelt kérdés
A gép elején lévő nyomógombot sikerült "kikapcsolásra" konfigurálni, ezért gondolom azt, hogy valahogy meg lehet oldani a tétlenségi kikapcsolást is, de eddig nem sikerült.

#Win 10 automatikus PC kikapcsolás, tétlenség esetén #Tétlenségi PC kikapcsolás #PC automatikus kikapcsolása #Nem időzített, hanem tétlenségi kikapcsolás - Win 10 PC
2021. ápr. 16. 11:42
 1/8 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Remélem értesz angolul, mert magyar leírást nem tudok, és nem is fogom lefordítani :)

[link]

2021. ápr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 CspCsj ***** válasza:
100%
2021. ápr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Én egy programot ajánlok neked kérdező, Wise Auto Shutdown.
2021. ápr. 16. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért álljon itt néhány magyar nyelvű leírás is. :)

[link]

[link]

[link]

2021. ápr. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, de az ütemezett, azaz időzített kikapcsolásról én is sok cikket találtam.

Nekem az kellene, hogy ha nem mozdul a egér és egy billentyű sincs megnyomva, (tétlenség) akkor 1, vagy 2 óra múlva kikapcsoljon a gép.

2021. ápr. 17. 01:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Oh, hogy erről van szó. Kérdező, csak kérned kell, írok neked egy autohotkey scriptet, ami be fogja magát írni a windows indításhoz, majd ha nem mozgatod az egeret, vagy nem nyomsz le egy billentyűt, akkor 2 óra alatt (Milisec)-be megadom neki, hogy kikapcsolja a gépet. Természetesen, adok hozzá kettő vezérlőfájlt is, hogy ki tudd kapcsolni, + lesz uninstaller is, ha szükség van rá, írj privátot. Nem kérek érte semmit, csak köszönd majd meg.
2021. ápr. 17. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

3/5 SolTheir által javasolt Wise Auto Shutdown kis program, úgy néz ki, hogy végre teljesíti a kívánságomat, ugyanis szerepel benne egy "üresjáratban" lehetőség, ami nem egy meghatározott időpontban kapcsolja ki a gépet, hanem csak tétlenség után, a beírt idő letelte után.

Ha közben használom a gépet, akkor a visszaszámlálás újraindul.

Tökéletes! Köszönöm a segítséget! *****

2021. ápr. 17. 01:33
 8/8 anonim ***** válasza:
Oh, nincs mit, mondjuk én azt nem láttam, hogy van benne olyan :D
2021. ápr. 17. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!