Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért csinálja ezt a számítógép?

Miért csinálja ezt a számítógép?

Figyelt kérdés

Ültem ma a gépem előtt és azt vettem észre hogy hirtelen kikapcsolt, majd újraindult magától. Ez annyira még nem zavart, de 10 perc után megint kikapcsolt és újraindult. Ez így ment nagyjából 1 órán keresztül. Megnéztem a tápkábelt, hogy ép e, meg levettem a gépház oldalát, de nem láttam semmi elváltozást. Mostmár ha bekapcsolom nem jut el a bootig, egyből kikapcsol és újraindul és ezt csinálja folyamatosan.

Ez milyen hibára utalhat?



2021. ápr. 24. 13:32
 1/6 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem leírni, hogy sorozatot néztem mikor ez megtörtént, szóval nemhinném, hogy túlmelegedés okozta volna a problémát.

Konfig: Pentium G4560; Gigabyte GT 1030 low profile; Evga 500 W Bronze; Wd Blue 1 TB; Gigabyte GA-B250M-DS3H; Ballistix sport 8 GB RAM (single)

2021. ápr. 24. 13:54
 2/6 anonim ***** válasza:

Én látatlanba azt mondanám hogy táp vagy memória, esetleg-talán alaplap. Akár a proci is lehet de ezt erősen kétlem.

Sajnos nem tudjuk hogy melyik, ez próbálgatás, single ram esetében még az egyik-másik egyenkénti kipróbálása sem lehetőség.

Ez ilyen, csak így tudhatod meg hogy melyik a hibás, vagy esetleg elviheted szervizbe és ott mocsok drágán megmondják hogy mi adta meg magát.

2021. ápr. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

cpu hutot kapd le es pasztazd ujra foleg ha nem volt meg / regen volt

kozben cpu huto venti kabelet is dugd ujra


tapkabeleket is dugd ujra alaplapon mindegyiket


erdemes lehet ramot es vga t is ujradugnod

2021. ápr. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

Ja es elfelejtettem hogy bios t is reseteld


aramtalanitsd

alaplapi elemet vedd ki es kb. 10 mp ig nyomd meg bekapcsologombot majd varj egy kicsit es utana tedd vissza

2021. ápr. 24. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egy kis helyzetjelentés: már be sem kapcsol egyáltalán. Innen lehet már egyértelműen következtetni arra, hogy a táp mondott csődöt vagy az alaplap, vagy még mindig kérdéses?
2021. ápr. 24. 21:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem bírja a tápegység etetni az alkatrészeket. Erősebb tápot kell venni.
2021. ápr. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!