Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hálózati adapter: ha van egy...

Hálózati adapter: ha van egy 54Mbps sebességűm és azt lecserélném egy 300Mbps-re jobb volna?

Figyelt kérdés

54Mbps hálózati adapterem van ami sajnos 3-8mb/s és 8-20mb/s tölt le/tölt fel (speedtest).

Valójában 0,5-2,5 mb/s-el tölt le. Ha lecserélném egy 300Mbps hálózati adapterre akkor jobb volna a speed testes eredmény+az igazi letöltésem?


2021. ápr. 29. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Valószínű, de attól is függ mit ad le a modem. Kérdezz rá a szolgáltatónál, lehet rátudnak mérni. A wifire nincs garantált sebesség úgy tudom.
2021. ápr. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Igen, jobb lesz, abban az esetben, ha nincsenek zavaró tényezők. Tiszta sávon, 2 méteres távon kb 50-80 Mbit/s lesz a sávszélesség, már ha az access point is tudja.
2021. ápr. 29. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,


Netkábellel 600mb/s volt a letöltés, csak a stick-es megoldás nekem egyszerűbb volna és nem kellene babrálni azzal, hogy ne legyen feltűnő a fél házon átmenő kábel.


Így akkor több mint valószínű, hogy jobb lenne?

2021. ápr. 29. 09:49
 4/7 anonim ***** válasza:

A fél házon átlőni azért elég durva jelveszteség lehetséges. (50~60%)

WiFi-5 esetén AC -s szabvány -nál közelíthető meg ~2m belül a net előfizetésed,

DE! nagy távolságon csak a WiFi-4 vagy is N -es szabványon tud stabilan legjobbat hozni, de így is csak ~40 Mbps -re számíthatsz.

1-2 köztes AP -val tudsz segíteni, bár ezek beállításához nem árt némi tapasztalat, hogy ne csak plusz hiba forrás legyen. :-)

2021. ápr. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nekem már az is elég ha megduplázódik a sebesség :D Csúcsidőben idegesítő, hogy nagy a pingem :D


De ezek szerint jobb lesz.

Köszi szépen a segítséget mindenkinek!

2021. ápr. 29. 10:04
 6/7 anonim ***** válasza:
Én inkább behúznám a kábelt, még ha ronda is, mert az stabil, garantáltan nincs vele gond. Nálam a praktikum előrébb van az esztétikánál. De mi gondoltunk erre előre, a falban fut az elektromos vezeték mellett az UTP kábel is a konnektor felett fali csatlakozóval. Minden szobába a fürdőn kívül, a nappaliba kettő is megy egy jövőbeli esetleges játékkonzolra gondolva.
2021. ápr. 29. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Csúcsidőben idegesítő, hogy nagy a pingem"

Valamennyit javít a ping -en, de ha nem az okozza, hogy a szomszédok is használják, és ugyan azon a csatornán van a WiFi, nem a lokális hálózatod okozza a megugrást.

2021. ápr. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!