Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Honnan szerzik be azok a...

Honnan szerzik be azok a videokártyákat külföldről számlával akik nem azon nagyon elszállt áron adják hanem egy közepes Áron de még így is hasznuk van belőle valami külföldi nagykerből?

Figyelt kérdés
Most például adott egy rtx3060 sok helyen ilyen 340EFt-tól láttam egész 450EFt-ig de vannak akik például mondjuk 280EFt-ér vagy 250EFt-ért árulják és hasznuk van. Ők honnan tudják olcsón beszerezni?

2021. máj. 1. 01:49
 1/7 anonim ***** válasza:

" Kamionról pottyant ". A legtisztább egyébként egy fake nagyker nevére megrendelni az árut, papíron az áru ott van, de ugye onnan megy szépen továbbadásra, aztán mikor már borulna a bili, akkor csődeljárás, majd új cég bejelentése.


Így már nem lopás, a gyártó megkapja az árát, akik bizniszelnek azok is keresnek rajta, lényegében az ÁFA ami elmegy ugye, de ehhez kell a csődeljárás, hogy azt ne hajtsák be.

Na meg ilyenkor ugye a gari problémás lehet.

2021. máj. 1. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Na de én arról beszélek mikor magán ember árulja és kapsz hivatalos külföldi garanciát csak ha megveszed a kártyát utána te saját magad intézed a garanciát ha valami van. Akivel beszéltem folyton szerez xy darab kártyát.
2021. máj. 1. 05:22
 3/7 A kérdező kommentje:
Ha most mindig szerez mondjuk 5 kártyát tegyük fel 2 hetente nem hiszem,hogy kéthetente visz valaki csődbe céget. Ez hosszú távon játszhatatlan.
2021. máj. 1. 05:24
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy megy, ahogy írja első. A garancia a gyártóhoz szól. Áfacsalt termékre is jár. Nem érdekli a gyártót, hogy te milyen forrásból szerezted. Amikor ő kiadja a kezéből, onnantól szól rá az általa nyújtott garancia.


Ha magyar boltban vásárolt, garanciás terméked van, akkor az általában annyit jelent, hogy ők ingyenesen eljuttatják a gyári szervizbe a hibás termékedet. Az ilyen gyártói garanciásoknál te gondoskodsz, te fizeted a szállítást a szervizbe.

2021. máj. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Amúgy ne gondold, hogy a hatóságok 2 hét adócsalást észrevesznek... kell hozzá fél év minimum. Átlagban 2-4 évig biztosan mennek ezek a sosem látott cégek.
2021. máj. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

4/


De írtam,hogy van garancia papírja is külföldi bolthoz,akkor az nem sima gyártói garancia csak.

2021. máj. 1. 10:06
 7/7 A kérdező kommentje:

5/


Hát ez a srác saját részről nem írt semmilyen céget,magán ember.

2021. máj. 1. 10:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!