Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Videokártya húzásánál a...

Videokártya húzásánál a bányász program hibára fut ki. Miért?

Figyelt kérdés

Egy darabig ment is, fokozatosan mindig feljebb vittem a gpu boost-to meg a memory clock-ot. Egy bizonyos húzás után viszont leállt a dolog. Kidobott egy hibát, hogy illegal memory valami, cuda not work ilyesmi. Egy bizonyos szintig tudtam csak húzni úgy, hogy menjen rendesen is. 35 mh/s-ról megy a gyári értékekkel, most addig tudtam húzni, hogy 41 mh/s-al megy. Lehetne rajta még húzni, lazán bírná. Gyári értékekkel 180 watt-ot ír a mining szoftver. Húzás után ez felment 200 wattig, és 40-41 mh/s-ra a bányászat.

Most:

1785--->1930 a gpu boost.

14000--->15700-re állítottam a memory clock-ot.

Mást nem állítottam. GPU voltage minimumon van. (Ez is gyári érték)

Szóval így megy most, 200 wattot ír. Egyébként még egyszer nem ment még fel 63 fokfölé a kártya.

A gyári tdp 215 watt.

Szóval szerintem lehetne még húzni, de akkor hibárta fut.

Próbáltam a húzás után újra telepíteni a cuda-t, de semmi. Hibára fut.

Ja, egy Gigabyte rtx 2070 super windforce videokártyám van.



2021. máj. 5. 02:05
 1/6 A kérdező kommentje:
nanopoolt és nanominert használok.
2021. máj. 5. 02:07
 2/6 anonim ***** válasza:

kollega, a memória sokkal jobban terhelődik bányászáskor, mint a mag(aida nem irja ki hány fokos)


alapesetben ha nem volt szét szedve a kártyád és kicserélve a gyári fos thermal padok, akkor +30 fokkal is magasabb lehet a mem chipek, ha nem hutod megfelelően.


"Lehetne rajta még húzni, lazán bírná."{- ezt azért gondold át újra, nagyon könnyen ki lehet nyirni a kártyát ha nem vigyázol

2021. máj. 5. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A hűtés rendben van, nem is ez a gond. Hanem az, hogy ha túlságosan tuningolom a kártyát, akkor miért fut hibára?
2021. máj. 5. 03:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Underclockolni és undervoltolni szokták a bányászatra használt kártyákat, hogy ne melegedjenek túl közben.

A tuningal csak tönkreteszed, amellett, hogy a hatékonyságot is rontod vele.

2021. máj. 5. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes tranzisztorok nem bírják az iramot, így a számítások egy rész nem lesz kész időben.
2021. máj. 5. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mindig fölfele kell állítani, én pl a 1660Ti-nál cc ből lejjeb vettem és akkor mc vel mehettem még feljebb.


Ha hibát dob akkor valószínű, hogy annyi a vége.


Azt még kipróbálhatod, hogy másik bánya progit használsz.

2021. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!