Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A gépem kikapcsol véletlenszer...

A gépem kikapcsol véletlenszerű időközönként miközben rajzoló vagy videószerkesztő programot használok. Új processzor/új videokártya/+RAM?

Figyelt kérdés

Adatok:

Processzor: AMD Fx 8320,8 mag,3,50 Ghz

Videokártya: AMD Radeon R9 200 Series,2 Gb memória

8 Gb RAM

FSP Hyper 700 W-os táp

Gigabyte alaplap (nem tudom pontosan a típusát (az Everest nem írja), régen vettem nagyon, ha fontos akkor jobban utána nézek még)

Win10 64bit


A probléma adott; kikapcsol a gépem, miközben az Adobe programjait használom (After Effects, Photoshop, Illustrator). A GPU kihasználtságot levettem mindegyiknél nagyjából a minimumra, így kevesebbszer kapcsol ki a gép.


Lehet, hogy a CPU túlmelegedik; már a gyári hűtőt lecseréltem egy cooler master-re. Speedfan-al mérve a Temp2 (úgy olvastam, hogy az a CPU) hőmérséklete 85-91 fok. A Temp3 sajnos nem tudom, hogy mit jelent, az 80 fok átlagosan. A GPU max 48 fokig megy fel.

Régebben is volt ilyen problémám, hogy kikapcsolt a gépem. Akkor rengeteg tesztet lefuttattam és egy táp cserével megoldódott minden probléma (eddig).


Ha több ramot vennék (+8 Gb), akkor a processzor még jobban túlmelegedne? Vagy jobb lenne egy I7-es procira gyűjteni? Esetleg egy új videokártya kellene, mondjuk 4 Gb memóriával?


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 22. 20:04
1 2
 1/13 Dongaben ***** válasza:
Szerintem a proci melegszik túl. Pasztázás rendben megvolt?
2017. okt. 22. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
A pasztával semmi gond, az új hűtővel új paszta is fel lett kenve. (fél éve volt ez)
2017. okt. 22. 20:10
 3/13 Dongaben ***** válasza:
Nagyon magas a 85-90 fok. Az már az a tartomány, ahol "önvédelemből" kikapcsolja a BIOS a gépet. Lehet, érdemes volna újra pasztázni. (Bár, fél év után nem volna szabad elöregedni a hővezetőnek...)
2017. okt. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a BIOS kikapcsolja a gépet, ha túl magas a hőfok (a paszta nem lehet gond). Valószínűleg a videokártyának és a RAM mennyiségnek nincs köze a leálláshoz? Lehet, hogy egy I7-es proci kellene?
2017. okt. 22. 20:25
 5/13 anonim válasza:
Szerintem dobd ki az AMD-t, és vegyél Intel-t. Remélem segítettem. :)
2017. okt. 22. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dongaben ***** válasza:
A RAM bőven elég ehhez. Intel procit pedig nem tudsz AMD-s alaplapba tenni. Nézd meg, mondjuk egy papírcsíkkal, hogy áramlik-e a levegő rendesen ki-be a házba.
2017. okt. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Persze, ha Intel processzort akarnék venni akkor a kompatibilitásra is figyelnék, de az csak akkor lesz kérdés, ha biztosan proci csere kell. Ha vennék +8 Gb RAM-ot, akkor valószínűleg nem lenne ez a probléma (a gép kikapcsolása)?
2017. okt. 22. 20:39
 8/13 Dongaben ***** válasza:
A RAM mennyiséggel nincs gond, és nem attól melegszik túl a gép. Amit házilag próbálhatsz: Kérj kölcsön egy másik videókártyát kipróbáláshoz. Másik tápot is próbálhatsz. (KI tudja? Ha korábban is az volt a gond...)
2017. okt. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Félreértelmeztem a választ, azt hittem a RAM bővítés lesz éppen elég. A 700 W-os táp ne lenne elég? (ez nehezen fér össze bennem) Megpróbálhatom a videokártya cserét, de ha mondjuk az nem jönne be, akkor marad az a lehetőség, hogy új proci?
2017. okt. 22. 20:52
 10/13 Dongaben ***** válasza:
Épp ma volt valami kérdés a tápokkal kapcsolatban, de most hirtelen nem ugrik be... A lényege, hogy nem az számít, hány wattos. Egy ehhez értő biztosan el tudná magyarázni. Nekem gyanúsan olcsó is ez a táp...bár annyira nem "vágom" a tápos témát. Azért érdemes kizárni ezt a hibalehetőséget is egy próbával.
2017. okt. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!