Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz egy Windows-ról...

Mennyire nehéz egy Windows-ról átállni MacOS-re?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A Windows profin kezelem, szinte mindent tudok róla, ismerem az apróbb trükköket, praktikákat is.

Ellenben a MacOS rendszerrel, mert ott semmit nem ismerek.

Olyan emberek írásait, beszámolóját várom, akik hasonlóan átváltottak Windows-ról, MacOS rendszerre.

Milyen nehézségeik voltak?

Mennyire volt egyszerű, vagy éppen nehezebb az átszokás?

Stb.

Jelenleg az Én Windows-os gépem kuka, és kaptam helyette munka gépet egy MacBook Pro-t, ezért ks érdekelnek a vélemények.

Köszönöm a válaszokat előre is!



2021. máj. 8. 19:40
 1/7 anonim ***** válasza:
53%

Ez attól függ, mennyire érdekel, mennyire van tudásvágyad. Ha érdekel, egy hét múlva már teljesen jól tudod kezelni. Nem úgy, mint a Windows-t, de korrekten.


Ha használtál már Linuxot, akkor még egyszerűbb. Nem azért, mert a két rendszer hasonló, hanem azért, mert ez esetben egyszer már dolgoztál egy tök már rendszeren, nem új neked az új rendszerek kitanulása.

2021. máj. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Csak Windows volt a kezeim alatt.

Windows 95-től kb.

2021. máj. 8. 19:53
 3/7 anonim ***** válasza:
40%

"Milyen nehézségeik voltak?"

az egér... windowson pont fordítva működik. A Mac meg úgy ahogy kell, tehát amerre görgetsz arra megy a képernyő. :D Ezt nehéz volt feldolgozni, hogy 20 éven keresztül rossz irányba görgettem.

Amúgy szinte minden feladat kb ugyanúgy oldható meg Mac-en mint Win-en. a másolás, beillesztés, húzás, dobás, stb. A sors furcsa iróniája, hogy windowos billentyűzettel kezdtem tanulni a Mac-ek (Mac mini) és még így is simán megtaláltam mindent amire szökségem volt és meg tudtam oldani mindent.

Aztán ahogy haladtam előre az időben kb úgy jöttem rá, hogy a mac egyszerább mint a win. Nem kell rommá konfigolni hogy működjön, nem kell órákig a registry-ben turkálni hogy valami működjön. A Beállításokat nem is tudom mikor nyitottam meg utoljára..... Egyszer beállítottam , oszt azóta úgy műk9dik minden. Nem kell állítgatni semmit.

Van persze néhány eset amikor kell használni a terminált, de az már az a szint amikor a felhasználói szintnél jobban értesz a mac-hez. Néhány olyan dolgot szeretnél elérni ami hivatalosan nem támogatott a gépeden. De ez már nem sima felhasználói szint.

Ha csak szoftvereket szeretnél használni, akkor nem kell erőlködni semmiféle driver telepítéssel, mókolással, monyákolással, ... stb, csak használd.

Megjegyzem én 2011-2012-ben kezdtem el a Mac-ezést, akkor még nagyon kevés szoftver volt teljesen Mac kompatilibis!

Ma már mindegyik az. Ma már minden szoftver könnyen használható Mac-en.

2021. máj. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Amit soha nem bírtam megszokni, az egyedi billentyű kombinációk.

(mondjuk erre elég érzékeny vagyok, már az is zavaró számomra, ha rövid backspace mellet van az ű és nem lent az enter mellet. :-D)

2021. máj. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

A billentyű kombinációkat már Én is észrevettem. Pl. a @ volt a legrosszabb számomra. :D De azt már megszoktam.

Nos igen, a terminál.

Ugye a Windows-nál ahogy írtam is, bőven felhasználói szinten felül vagyok. Nem tudom, hogy MacOS-en egyáltalán elfogom-e érni ezt a szintet.

Egy jó pont, hogy iPhone-om van, és pl. Ha itt kimásolom valami, akkor egyből Mac-en be tudom illeszteni, meg fordítva is. Ez pl. nagyon tetszik. Vagy ha nézek valamit iPhone-on, akkor feldobja a böngészőt és áttudok menni gépre.

2021. máj. 8. 20:06
 6/7 anonim ***** válasza:
53%

Bár nem válaszolja meg, de:

[link]

2021. máj. 8. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennyire jól sajnos nem tudok Angolul.
2021. máj. 9. 18:37

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!