Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan telepíthető fel a WIN...

Hogyan telepíthető fel a WIN 10 (64 bit), EFI (GPT/NTFS) rendszer ennél a hibaüzenetnél?

Figyelt kérdés

Adott egy régi Samsung notebook. BIOS beállítás: -EFI: Enable, -Ahci: Auto, -USB/HDD: Első helyre állítva...

A HDD hibás volt, ezért vettem egy Samsung 870 EVO SSD-t (500GB), ami a merevlemez helyére került.

A lemezkezelésnél egy külső 2.5" merevlemez ház segítségével sikerült az SSD inicializálása (GTP/NTFS). Az ssd-t nem szeretném partícionálni a Win telepítésnél, mivel csak 500 GB.

A Microsoft oldaláról letöltöttem a Win 10 (x64) iso lemezképet, majd Rufus programmal (GPT/NTFS) elkészült a bootolható pendrive.

Pendrive-ok: -Maxell 64Gb USB 3.0 / -Kingston 128Gb USB 3.0. Mindkét pendrive-ról próbáltam a telepítést, de sajnos ugyanaz a hibaüzenet jelent meg.

Egy Hama USB(2.0)-SD/MICRO SD memóriakártya olvasóval is kísérleteztem, de erről nem sikerült a bootolás.

A két pendrive-ról tökéletesen bootol, de a Windows telepítése (Hová szeretné telepíteni a Windwst?) ablakban megjelenik alul a hibaüzenet és nem enged továbblépni.


Hibaüzenet: Nem sikerült sem új rendszerparíciót létrehozni, sem meglévőt találni. További információt a telepítő naplófájljaiban talál.


Név: 0. Partíció: 1 meghajtó, Teljes méret: 15.0 MB, Szabad terület: 15.0 MB, Típus: MSR (fenntartva).

Név: 0. Partíció: 2 meghajtó, Teljes méret: 465.7 GB, Szabad terület: 465.6GB, Típus: Elsődleges.


Van, akinél az oldotta meg a problémát, hogy USB (2.0) pendrive-ról telepítette a rendszert vagy 8.5 GB-os DVD-ről. USB 2.0-ás pendrive-om nincs, de a DVD-ről való telepítést megpróbálom, ha itt nem kapok érdemleges választ vagy más megoldást a kérdéses problémára.

A telepítés során a Nyelvválsztás után a Telepítés gombra kattintás előtt el kell távolítani az USB-meghajtót, majd egy pár másodpercet követően visszahelyezni és folytatható a telepítés. Ezzel a megoldással sem jártam sikerrel!

Az elsődleges meghajtónál rákattintottam a formázás gombra, de nem változott a helyzet. Válasszam a meghajtó törlése lehetőséget?

Próbáljam meg a Diskpart parancssorral?

Bios: Legacy: Enable / SSD Convert: MBR/NTFS / Boot Pendrive: MBR/NTFS --> próbáljam meg így telepíteni a Windowst?

Előre is köszönöm a segítséget!



2021. máj. 10. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Diskpart amire szükséged lesz

List disk

select disk x (az x az SSD száma)

clean

Ott nem is kell formáznod sem, a clean parancsal le lett takarítva a tábla, szóval vissza lehet térni a telepítéshez és indíthatod

2021. máj. 10. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha os-t akarsz telepíteni rá akkor nem kellett volna előtte inicializálni formázni..!


Így kell telepíteni:

[link] vagy [link]

2021. máj. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Siker! Nagyon köszi a válaszokat!
2021. máj. 10. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!