Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Bekapcsolom az asztali gépem,...

Bekapcsolom az asztali gépem, kb 20 másodperc töltés után leáll. Hibaüzenet: An Operating system wasn't found. Miért van ez?

Figyelt kérdés
Megjegyzendő, hogy hibernálásra raktam tegnap véletlen, leállítás helyett, de annyira nem vagyok otthon a számítógépek világában, hogy tudjam a megoldást. Próbáltam kihúzni és visszadugni a kábeleket, illetve a RAMokat de semmi változás.

2020. júl. 24. 11:47
 1/2 Szervizmérnök úr ***** válasza:
100%

Normális esetben egy hibernálástól nem romlik el természetesen, de nálad valami hiba folytán megszakadt a bootfolyamat, az indítókód nem látja a rendszert, ilyenkor adja ezt a hibaüzenetet.

Ha nem hardveres hiba (HDD/SSD), akkor a telepítőlemez bootjavító funkciójával helyre lehet hozni elvileg

2020. júl. 24. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Del/F2 gombbal előhozod a BIOS-t és "Boot" menüpont alatt megnézed, hogy látja a HDD/SSD-t. Ha igen akkor több, mint valószínű, hogy nem hardveres hiba.


A Windows telepítők főképernyőjén szokott lenni a "Számítógép javítása" opció. Ezt próbáld ki elsőnek.


Ui.: Én is szívtam már meg hibernálással, de nálam nem a Windows lett corrupt, hanem a BIOS (még szerencse, hogy az alaplapok nagyrésze már rendelkezik dual BIOS-al). Ezért én személy szerint elkerülném a hibernálást.

2020. júl. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!