Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Tudnátok segíteni bitcoin...

Tudnátok segíteni bitcoin ill. bitcoin utalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni az itt jelenlévő hozzáértőktől. Sajnos nekem a bitcon ill. bitcon bányászás,bitcon utalás témája teljesen idegen, de mivel valószínűleg egy csalás áldozatai lettünk, szeretném én is meg érteni valamelyst ezt a tèmát.


Igyekszem röviden leírni, hogy mi is törtènt. Elnèzèst, hogy ha röviden kitèrek a magán rèszère az ügynek, de ezzel kezdődött az egèsz.


Kiderül rólam, hogy olyan ritka betegsègem van amit európában nem tudnak műteni. Szerencsére találtunk egy kórházat külföldön ahol ismerik ès műtik is ezt a ritka betegsèget. Sajnos nem olcsó sem a műtèt sem a velejárója. A fèrjem elpanaszolta a báttyának, hogy milyen nagy bajban vagyunk, ezèrt ő előrukkolt azzal az ötlettel, hogy vegyen a fèrjem bitcoin bányászgèpeket ès azzal meg tudjuk majd szerezni a pènzt a műtètrmre. Persze azok a gèpek nem olcsók, így a sógorom rábeszèlte a fèrjemet, hogy vegyen fel hitelt. Ígèrte neki, hogy fogja tudni fizetni havonta a hitel összegèt, mert a a gèpek bányásznak majd annyit, hogy nem lesz gond. A fèrjem megbízott a testvèrèben ès más esèly híán bele ment. Fel vette a hitel majd meg vettèk a gèpeket, amikhez csak a sógoromnak van hozzá fèrèse. Szèpen el kezdtek bányászni a gèpek, de a meg ígèrt bitcoin amit a hitel havi egyenlítèsère ígèrt a sógorom, nem èrkezett meg, így a fèrjem álja havonta. Egy èv elteltèvel már össze gyűlt annyi bitcoin, hogy meg lett az összeg a műtètemre, sajnos közbe jött a corona vírus, így nem tudtam ki utazni, ezèrt a sógorom azt mondta, hogy hagyjuk bent a bitcoint hagy gyűljön. El telt újabb egy èv, ès mi azóta sem láttunk semmit abból a bitcoinból. Ezèrt a fèrjem vett egy tárcát, hogy átutalják rá a bitcoinokat. A tárca kèszen áll a bitcoinok fogadására, de a sógorom nem csinál semmit csak várat minket. Ezzel kapcsolatban lenne nèhány kèrdèsem.


1. Hogy működik ès meddig tart egy utalás bányászgèpről tárcára? (Remélem èrtitek mire gondolok)


Ő mindig azt mondja, hogy 1-2 hónap, ès ezzel tart minket távol.


2.Hogy lehet kapcsolatot tartani azokkal a szemèlyekkel, akik tárolják a gèpeket?


A sógorom szerint, neki csak egy olyan email címe van, ahová csak ő tud küldeni kèrdèst ill. megbízást, de válasz onnan soha nem èrkezik! Ez valóban lehetsèges?


3. Lehet tenni bármit ilyen esetben?


Mivel ahogy most áll a helyzet, az a gyanúnk, hogy a sógorom gátlástalanul ellopta a gèpeket ès a bitcoinokat, annak ellenère, hogy tudja hogy èletmentő műtètre van szüksègem.



Köszönöm, hogy elolvastad! Üdv!


2021. máj. 11. 15:03
1 2 3
 1/24 savanyújóska ***** válasza:

Sajnos nem igazán tudok mást mondani én sem, minthogy a sógor nagyon csúnyán átlendített titeket a palánkon, ahogy olvastam, már több ponton is vérzik a dolog, az sem biztos, hogy egyáltalán van bármilyen bitcoin, hiszen a gépekhez nem fértek hozzá, nem tudjátok megmondani, hogy tulajdonképpen mit csinálnak, ad absurdum, léteznek-e egyáltalán.


1. Alapvetően egy bitcoin utalás maximum 1 óra (a technológiából adódóan ehhet is bányászat kell), az 1-2 hónap teljesen kamu.

2. Itt az a kérdés, hol vette a gépeket, ha valóban átvert (amire ezen a ponton inkább bizonyosságként hivatkoznék), akkor jó eséllyel egyébként is egy olyan e-mailt ad meg, amit ő kap meg, ha egyűltalán megérkezik valahová.

3. Tippre rendőrség, de ha nincs írásos nyoma ezeknek, akkor sajnos nehéz vele bármit is kezdeni, sok minden függ attól, milyen infókhoz fértek hozzá ténylegesen, és ezek mennyire valósak. Ha valóban volt bitcoin, és azt kivette, akkor esetleg NAV-nál lehet felnyomni, mert kétlem, hogy adózott volna utána, de ezen a ponton kicsit veszett fejsze nyelének tűnik nekem az ügy, ha jól értem, minden fent leírt információ a sógoron keresztül érkezett, akiről viszont ugye lehet tudni, hogy nem megbízható forrás.

2021. máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm a választ. Elnèzèst, ha nem volt egyèrtelmű teljesen a meg fogalmazásom. Próbáltam rövid maradni ahogy csak lehet.


Miután a fèrjem meg kapta a banktól a pènzt ő ès a sógorom meg vettèk a gèpeket. Egy kis ideig itt voltak nálunk a lakásban. Mèg álványt is csinált nekik a fèrje. Majd a sógorom elvitte valahova. Azt mondta hogy ezt a helyet senki nem tudhatja, hogy hol van, hogy ne legyenek lopások, mert más emberek gèpei is ott vannak.



A kèt èv alatt annyi információt adott nekünk, hogy át küldte a saját email címèről vagy talán csak bediktálta a bitcoinok mennyisègèt.

2021. máj. 11. 15:32
 3/24 A kérdező kommentje:

Elnèzèst èn èrtettem fèlre amit írtál. Te a bitcoinokra gondoltál nem a gèpekre. Valóban semmi bizonyitèkunk nincs a bitcoinok lètezèsère. De akkor vajon mit csinált velük vagy a gèpekkel?


Sajnos nagyon el vagyok keseredve ès csak kapkodom a fejemet hogy valaki hogy lehet ilyen gátlástalan. 😔

2021. máj. 11. 15:35
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Totál tipp, egy ügyvédet érdemes lenne megkérdezni, a konzultáció soha nem drága 'szolgáltatás'...:

Emailen/telefonon(sms) többször egyeztettek vele hol, hogy, mi van? Remélhetőleg nem minden telefonhívás volt... Én egy konzultációra biztos elmennék, esetleg ha van számla a gépvásárlásról + hitelről és az írott üzenetekkel legyen az sms vagy email.

Egész helyzet nagyon fura, én nem is értem hogy mehettetek ilyenbe bele, ott van nálatok a gép, amit ti vettetek és egy titkos helyre kell vinni.

Nem vagyok biztos benne hogy a bitcoint valaha látjátok, de esetleg a gépeket igen és valamennyivel csökkenteni tudjátok a károtok. Esetleg ha az ügyvéd szerint elég bizonyíték van az ügyhöz, akkor lehet hogy a műtét árában meg tudtok egyezni vele.


[OFF]

Véleményem szerint gerinctelen ember az aki egy életmentő műtét árát lopja el egy másik embertől. Lopás soha nem szép dolog, de amikor olyantól lopnak aki bajban van az különösen kegyetlen.

Sok sikert kedves kérdező, jobbulás, remélem minden egyenesbe kerül valamilyen módon. Kérlek ha valami fejlemény következik be jelezd felénk egy válaszban.

2021. máj. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Köszönöm a választ ès az együttèrzèst. Sajnos a fèrjem megbízott a báttyában. Talán ő sem gondolta, hogy ennyire gerinctelen. Mivel közel lakik hozzánk a megbeszèlèsek mindig szóban törtèntek. A gèpeket is ő nèzte ki. Szinte az egèsz folyamatot ő intèzte ezèrt neki van mindenől írásos bizonyítèka, ha egyáltalán meg van mèg.


Az hogy egy titkos helyre vitte el a gèpeket állítólag, így szokás ès facebook csoprtokban is megszokott dolog. Bár ezeket csak a fèrjem mondta èn nem vagyok jártas ezekben.


Azt hogy ezek után mibôl lesz meg az összeg a műtètre sajnos nem tudjuk mert most már a hitel is a nyakunkon van. Üdv

2021. máj. 11. 17:59
 6/24 anonim ***** válasza:
Hat ez sajnos buko. A sogor atvert titetek. Egy tranzakcio kb 1-4 ora ha jol van beallitva a jarulek rajta. Tovabba a banyaszas ugy mukodik hogy amikor a gepek kitermelnek kb 100-150 dollar erteku coint akkor kikuldik a tarcaba. Banyaszni 2-4 evvel se erte meg, mar akkor befektethettetek volna de persze nem okosan csinaltatok... Ha minderrol semmi papir nincs akkor semmit se tudtok tenni. Sogor jol lehuzott titeket, ilyen az elet.
2021. máj. 13. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Kedves 6-os, köszönöm a választ.


Igazad van ès sajnos ilyen az èlet, de hogy családtag ver át családtagot, ráadásul úgy, hogy tudja, hogy mire kell a pènz, nekem ez már szinte felfoghatatlan.

2021. máj. 13. 08:14
 8/24 anonim válasza:

Nem stimmel az ugy, mert bitcoin bányászáshoz százmilliok kellenek, hangárakkal, kb igy néz ki egy nyereséges bitcoin bánya belülről:

[link]

[link]

így pedig kivülről:

[link]


A leirás alapján nálad ez lehetett vagy valami ilyesmi:

[link]

Ha csak a fogalmazás a pongyola akkor oké, ez ugyanis nem bitcoin bánya, hanem altcoin bánya, s valóban termelhet pénzt.


A többi azonban valoban nem stimmel. az utalás 1 ora ha rászán az ember pár ezer forintot, néhány nap ha ezen a pár ezer forinton akar sporolni de nem 1-2 hónap.

Én johiszemű vagyok, és azt hinném a sogorod félig meddig, többé kevésbé tisztességes, de belekeveredett egy áramlopási ügybe, és ezért sumákol. Ugyanis ez ennek a gyenge pontja. Sokat fogyaszt de ha el tudjuk helyezni valahol ahol nem kell az áramért fizetni akkor nyereséges. De ez a gyakorlatban áramlopás.


Ahol elhelyezte azokkal gyakorlatilag lehetettlen kapcsolatba kerülni, olyan mintha a sogorod egy tolvaj bandával állna kapcsolatban s azt kérdeznéd a bandával hogy lehet kapcsolatba kerulni. Nyilván nem lesznek fenn az interneten.


Hogy mit lehet tenni? Van számla a gépekről, miszerint te vetted? Ha igen akkor ha megtalálják visszakaphatod s eladhatod de használtan ugye kevesebbért. Uzemeltetheted te is otthon, fizetve a villanyszámlát, adózva utána stb, megfelelő szabályokat betartva legális, de a fő gond, hogy ehhez szakértelem kell. Persze nem olyan nagy pár honap alatt megtanulható, ha van hozzá türelmed. A nagyob baj, hogy komoly az esélye, hogy sohase fog előkerülni, ekkor max a sogorod jövedelméből tulajdonábol tilthatsz le per nyerés esetén, már ha van elég bizonyiték hogy megnyerd a pert.

2021. máj. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Köszönöm a választ. Sajnos mint írtam egyáltalán nem èrtek ehhez az egèszhez. A gèpek amiket vett a sógorom használtan, így nèztek ki.


[link]


Azt nem tudjuk hogy hova vitette. Az az igazság hogy a fèrjem nagyon meg bízott benne ès csak az volt a szeme előtt hogy meg legyen a pènz a műtètemre. Most nagyon nagy bajban vagyunk, sajnos

2021. máj. 13. 18:27
 10/24 anonim válasza:

Ez is kriptovaluta bányászgép, szoval a történet egy része akár még igaz is lehet. Csak annyira én se értek hozzá, hogy tudjam,bitcoin bányászásra ez alkalmas e vagy csak altcoinra. Egy azonban biztos, bitcoinhoz nem egy lakásban álványon elférő mennyiség kell, hanem hangárnyi, külön szerződéssel a villamosmuvekkel, hogy nagyker áron adják az áramot, s többnyire nem europában épitik fel hanem ott ahol olcsóbb az áram.


De el tudom képzelni hogy az hogy bitcoint mondott, csak valami zsargonféle, nem akart belemenni a részletekbe hogy ez nem bicoin volt hanem más kriptovaluta.


Itt inkább a baj a sumákolással van meg hogy ti fizettetek valamiért s az a tiétek mégse kapjátok meg.


Hallottam már hasonlóról, bitcointol fuggetlenul, autoszerelő kitalálta vesz egy rosz kocsit kiválo vétel mert tudja mi a baja, megszereli s joval drágábban eladja. De nem volt pénze. ismerősének volt pénze, megbeszélte vele adja oda a pénzt végigcsinálja az egészet s a haszon felét megkapja. Majd teltek a hetek s ment a sumákolás. Végul kiderult összetörte a kocsit igy a bombauzlet elveszett s a pénz nagy része is, a roncs alig ért valamit..... Szerintem itt is valami hasonló van, valami nem jött be s ezért megy a sumákolás.

2021. máj. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!