Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ezek az olcsó Windows 10...

Ezek az olcsó Windows 10 kulcsok "legálisak"? Megbízhatóak annyira, hogy használni lehessen őket?

Figyelt kérdés
Most vettem egy laptopot, de Freedos van rajta, és szeretném megvenni hozzá a Windowst. A probléma csak az, hogy a Microsoft oldalán közel 50.000ft, ami azért valljuk be, nem kevés. De vannak ezek a 3000forintos OEM kulcsok, ha veszek egyet, az megbízható? Fogom tudni aktiválni, ezek eredeti kulcsok?

2021. máj. 13. 21:22
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki! Gondoltam, inkább nem riskelem meg, így megvettem az eredetit. Abból baj nem lehet :D
2021. máj. 14. 18:37
 12/12 anonim ***** válasza:
66%

#9

A telepítőt kulcs nélkül is le lehet tölteni M$ oldaláról.

A cikkekben a pár eurós ebay-ről vásárolt kulcsok esetén küld a rendőrség levelet.

Nincs letartóztatás, sem büntetés. Csak egy kérés, hogy tegyenek nyilatkozatot.

Arra megy ki az egész, hogy aki megijed és elmegy nyilatkozatot tenni, az nagy eséllyel kompromittálja magát. Főleg, ha a nyilatkozatában megemlíti, hogy a vásárolt kulccsal aktiválta is a windows-át.

Torrentnél sem száll ki a rendőrség.

Egy ügyvédi irodától kapsz egy levelet egy szép összeggel. Általában 600 euróról indul. De ezek is csak az illegális tartalmakra vonatkoznak. Főleg zenével és filmekkel szokták megfogni az embereket. (Aki nem tudja, hogy kell okosan csinálni az nem fog win telepítéssel foglalkozni.)

Amúgy miért ne lehetne letorrentezni egy W10 telepítőt?

Ha eleve letölthető M$-től. Persze ki az a hülye, aki megrizikózza, hogy esetleg van benne valami nem odavaló is... Gyanítom, hogy vannak ilyenek.

2021. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!