Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Programozáshoz melyik operáció...

Programozáshoz melyik operációs rendszert használjam?

Figyelt kérdés

A számítógépemet szinte csak programozásra használom.

Melyik operációs rendszert használjam?



2021. máj. 13. 23:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik:

* rendszeresen karban van tartva

* számodra "kézre áll"

* rendelkezik az általad preferált programozási nyelvekhez fordítóval, kódszerkesztővel, fejlesztői környezettel, stb...


Egyébként: "az igazi programozó természetesen OS/370-et használ" ;)

Lásd: [link]

Eredeti nyelven: [link]


(Az OS/370 utalás az IBM régi mainframe gépeinek

[link]

[link]

operációs rendszerére az OS/360-ra:

[link] )

2021. máj. 14. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
83%
Ez szerintem sokmindenen múlik, pl hogy mire fejlesztesz. Leguniverzálisabb a linux, de én windowson programozok és virtuális gépként vannak fent különböző platformok, linux-hackintosh-android.
2021. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Hiába néz ki "hülyeségnek" az 1-es válasza. Még mindig jelentős piaca van a mainframe fejlesztőknek (igaz már nem a 360/370/390-nél tartanak, de még létezik). A másik fele aki azon megtanul utána kb. bármiben tud fejleszteni, legfeljebb vissza sírja, hogy de jó volt és mennyire kényelmes volt... Én sajnos már csak a barátaim/tanáraim elbeszéléséből és könyvekből ismerem milyen lehetett, de ha lenne időgépem vissza mennék mert ezt szeretném kipróbálni.
2021. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!