Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakon melyik operációs rendszert használják a legtöbb egyetemen?

Figyelt kérdés
Muszáj lesz vennem egy laptopot ha ezen a szakon szeretnék továbbtanulni, viszont én eddig csak azt hallottam hogy windows laptopok aligha bírják pár évig, ellenben a macbookok. Bevallom jobban szeretem a win10-et de a macekről én is azt tudom, hogy sokáig bírják viszont nem tudom milyen programozói környezetben kell majd dolgozni, sok nincsen macos-n. Ez a kettő rendszer közül szeretnék választani Linux tudom, hogy sok esetben a legjobb választás de egyelőre beérem én ezekkel is.

2021. márc. 16. 12:28
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

"hallottam hogy windows laptopok aligha bírják pár évig"

Ez hülyeség, ha vigyáz rá az ember és karbantartja ugyan olyan sokáig használható marad mint egy macbook.

Amúgy meg mindegy melyik rendszert használod, mindegyikben van lehetőség bármely nyelvben szinte programozni, ez nem fog korlátozni ebben semmiképpen sem.

Részemről Windows, még mindig jobb ár/értéket képvisel, Ultrabookkal amúgy is olcsóbban kijössz.

2021. márc. 16. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy "windows laptopra" Linuxot telepítek, akkor vajon meddig bírja? 🤔
2021. márc. 16. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
85%

"hallottam hogy windows laptopok aligha bírják pár évig"


Ezt én is igazolhatom.

Az enyém is alig múlt 10 éves.

2021. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Ilyen szakon végeztem, nálunk a legtöbb tárgy esetében mindegy volt. Talán oprendszereknél hasznos volt, ha van Linux is a gépeden, ha amúgy Windows-t használnál alapból, de hát akár virtuális gépet is használhatsz, ami Mac-el sem jelent problémát, de ott amúgy is hasonló az alap shell.


Ami a meddig bírja dolgot illeti, a Mac-ek árán üzleti Dell vagy HP gépeket kapsz, amelyek nagyobb eséllyel bírják tovább, mint egy Mac. Hozzáteszem, én egy átlag laptopot 7-8 évig használok, pedig nagyrészt consumer kategóriás gépeim voltak, a mostani üzleti alsó kategóriás ProBook. Emellett a Dell és a legtöbb HP laptopnak 3 évgyári garanciája van, a jobbaknak háztól-hazig garanciája, a szolgáltatás pedig sokkal megbízhatóbb, nagyon nem egy liga az Apple garanciával. De ha nagyon Mac-et akarsu, tőlem vegyél, csak legyél tisztában vele, hogy az csak papiron felső kategória.

2021. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. márc. 16. 13:29
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

""hallottam hogy windows laptopok aligha bírják pár évig""


10 éves laptopon tökéletesen működik. Sajnos már játékokra nem való :D. Így linuxot raktam már rá és másra használom.

2021. márc. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Az egyetemek itthon amúgy windowst használnák általában, hiszen minden ingyenes. Linux az virtuális gépen szokott lenni.
2021. márc. 16. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
50%

Érdemes Linuxot használni, akkor legalább kitanulod azt is, nem annyira nehéz szépen fokozatosan megismerni, csak ne egyből Gentoo-t akarj telepíteni.


Apple új procija miatt nagyon vonzóak lettek az új macbookok, ezért örülök neki, hogy nekem nem kell most laptopot venni, mert fájna, hogy vagy Apple termék vásárlására kéne szánnom magam, vagy egy gyengébb megoldásra pénzt költeni.


Ha kételkedsz a nem Apple gyártmányú laptopok minőségéről, akkor nézd meg Louis Rossmann pár videóját, az Apple élen jár az elfogadhatatlan üzletpolitikájával.

2021. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

7:

Ahol én tanutlam, ott a legtöbb egyetemi laboros gépen volt Linux és Windows is, de a Linux volt az elsődleges, és erősen Linux központúak voltak az oktatók is. Bár általában nem érdekelte őket mit használunk, és amúgy is ingyenes fejlesztőeszközökre volt szükség, amelyeknek van Windows és Linux változatuk is.

2021. márc. 16. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

"Érdemes Linuxot használni, akkor legalább kitanulod azt is"


Alaból kitanulod, mert van óra rá... :)

2021. márc. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!