Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Az adatmentő programok azokat...

Az adatmentő programok azokat a fájlokat is képesek előhalászni, amiket az oprendszer újratelepítése előtt hoztam létre?

Figyelt kérdés

Az ilyen data recovery programokra gondolok. Újra telepítettem a win10-et, de véletlenül nem tartottam meg a fájlokat, és valahogy meg kéne szereznem őket (letölthetetlen dolgokról van szó, családi fotókról, videókról stb).


Mit kéne tennem?



2021. máj. 23. 11:15
A kérdező szavazást indított:
képesek előhozni az újratelepítés előtti adatokat
nem képesek erre
3 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a programok a háttértár tartalmát figyelik, és olyan fájlokat keresnek amik még nem lettek felülírva. Ebből a szempontból pedig nem számít, hogy a megtalált és helyreállítható adat mikori. Az újratelepítéssel az a gond, hogy egy Windows esetén néhány tíz gigányi fájlt felülírtál, így azokat már nem lehet helyreállítani.
2021. máj. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Addig képesek előhozni, amíg valami felül nem írta fizikailag. Ha nem teljes formázást csináltál, erre van némi esély, de nem lesz maradéktalan. Minél tovább használod a gépet, annál kisebb az esély. Illetve egy másik adattárolóra kell mentened a helyreállított adatokat, különben a helyreállítás maga is felülírhat fontos adatokat. Ha tényleg nagyon fontosak, ne kísérletezz házilag vele, hanem vidd el adatmentésre. Ott laborkörülmények között olyan adatokat is esetleg helyre tudnak állítani, amit szoftver már nem. Persze ennek borsos ára van, de tanulópénz, hogy mindig legyen a fontos dolgokról másolat.
2021. máj. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszerű adatvisszaállító programokkal nem igazán, windows telepítésnél törlöd vagy formázod a partíciókat és így nagy valószínűséggel elvesztek. Nekem kb az adatok 50%-át vissza tudták hozni a Kürt Zrt-nél, hasonló szituban.
2021. máj. 23. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!