Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan kell az Ubuntut úgy...

Hogyan kell az Ubuntut úgy feltelepíteni, hogy újratelepítés nélkül lehessen frissíteni? (Lehetőleg a beállítások és a programok maradjanak. )

Figyelt kérdés

Egy 100 GB-os partícióra tenném Windows mellé, minden világos már a telepítéssel kapcsolatban, csak ez nem.

Ezt csak azért kérdezem, mert nekem az Ubuntu fél éves kiadása túl gyors lenne ahhoz, hogy félévente újrarakjam a gépet. Viszont, ha az LTS verziók évente jelennének meg, akkor az úgy már jó lenne, mert a Windows-t legalábbis évente teszem újra. Ebben az esetben várnom kell, mert az Ubuntu csak a legújabb verzió óta támogatja 100%-ban a gépemet, az LTS verzió pedig eggyel régebbi. (Ez szerintem annak köszönhető, hogy frissült a kernel 3.16-ra.)


2014. nov. 25. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekem úgy rémlik, hogy a nem LTS kiadások 9 hónapig vannak támogatva. Persze utána is használhatóak, úgyhogy max. 3 hónapig nem frissül, és rakhatod fel az újabb Ubuntut.
2014. nov. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Kicsit utána olvastam, és az újabb verziók rendszerfrissítésként töltődnek le. Ha így frissítek, akkor szerintem minden megmarad. Így jó?

Az már tudom, hogy a Windows-t mindig tiszta telepítéssel kell feltenni, de Ubuntuval még nem nagyon van tapasztalatom.

2014. nov. 25. 16:37
 3/9 anonim ***** válasza:
Elvileg megmaradnak a beállítások. Gyakorlatban nálam a Xubuntu összeomlott, azóta nem próbálkozok ilyesmivel.
2014. nov. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Még sosem volt problémám a dist-upgrade-ből. HUP-on van egy "cikksorozat", trey már 5.10 óta nem csinált új telepítést.
2014. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Arra már rájöttem, hogy az LTS változatok kétévente jönnek. Akkor még ~1,5 évet kéne várnom. Viszont, ha utólag lehet a kernelt frissíteni a 3.16-ra, akkor szerintem megér egy próbát. Minden esetre majd egy Live USB-n ki fogom próbálni.

A lényeg: csak a 14.10 óta működik a fényerő szabályzás (a 100% alatt ezt értettem), azelőtt is működött minden, csak ez nem. Ha a 14.01.1 LTS-ben lehet frissíteni a kernelt 3.16-ra, akkor szerintem működni fog a fényerő, ha ez megvan, akkor beérem az LTS-sel is, a kétévenkénti újratelepítést pedig lazán túlélem.

Igaz, kicsit macerás lesz a Windowst újratelepíteni az Ubuntu újratelepítése nélkül, de már találtam megoldást. De egyszer majd egy teljes újratelepítést is kéne csinálnom, mert szeretném átállítani a gépem Secure Boot-ra.

2014. nov. 25. 17:06
 6/9 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm, akkor mégsem LTS lesz. A dist-upgrade parancsról már hallottam. Ha az Ubuntu ennyire időtálló, akkor az is lehet, hogy az elkövetkezendő pl. 6 évben már csak Windows kell újratelepítenem? (Tudom, hogy tönkre teszi a GRUB-ot, de már találtam rá megoldásokat.)

2014. nov. 26. 16:48
 7/9 Dev Null válasza:

Én 2006 óta használok Ubuntu-t, 2010 óta Xubuntu-t Még egyik sem omlott össze nekem. (ott biztos valami hardver hiba lehetett, vagy hozzánemértés..) Egyébként a frissítéskezelő is tud verziót frissíteni, de én a dist-upgrade-et használom terminálból. Teljesen tökéletes. LTS-nél úgysem kell minden nap.


Mióta a unity megjelent az ubuntuban azóta használom az xubuntut. Van, hogy több hónapig nem indítom újra a gépet, csak hibernálom esténként és tökéletes. Cégnél feltettem a vinfos mellé és a gizdák (rencer) nem látják a gépemet a felügyeleti rendszerükben:) Informatikus vagyok, de más teületen dolgozom... :) Így a pendrive-ot is simán használom, míg másoknál le van tiltva központilag :) Nem is dolgozom windózban csak linuxban, az outlook rendszerhez is thunderbird-et használok.


Már megszokták, hogy nem kell vírusirtót frissíteniük a gépemen központilag... én még egyszer sem hívtam a helpdesket.

2014. nov. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Dev Null válasza:

Ja, hogy a kérdésre válaszoljak, nem kell külön "úgy telepíteni" telepíted és kész. Eleinte nehéz lesz levetkőzni a vindózos mentalitást, de megéri, légy kitartó. Keresd a megoldást, ne add fel és ne térj vissza a vindózra.


Sokkal több örömöd lesz benne.


Játszani a vindóz jó, dolgozni a linux :)

2014. nov. 26. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a biztatást, én is azért tervezem feltenni mert tetszik a rendszer (most egy SD kártyáról futtatom, szűkös a hely, de érzem, hogy ha feltenném, akkor sokkal többre lenne képes). Tudom, minden kezdet nehéz, de érdemes kibírni.

Viszont a Windows-t sem szeretném végleg elfelejteni, szerintem a 8.1 egy nagyon jól sikerült darab, de a 10 is jónak ígérkezik. Bár, ha belegondolok, egy program van, amit nem szeretnék lecserélni, de mivel nem valami újdonságról van szó, ezért szerintem a Wine meg fog bírkózni vele. Még két program van, de azokra biztos van alternatíva (Windows Movie Maker, FreeMake Video Converter), a többi meg van Linuxra (Google Chrome, VirtualBox, VLC).

2014. nov. 27. 16:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!