Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy szedjem ki az alaplapból...

Hogy szedjem ki az alaplapból a jack dugó fejét?

Figyelt kérdés

Sajnos az 5.1-es hangrendszernek a minap beletört az egyik jack dugojának a feje az alaplapi foglalatba. Csipesszel , meg egy tű hegyének a felmelegítésével próbáltam meg idáig kiszedni, sikertelenül.

Van esetleg valami bevált tipp a kiszedésére?



2021. jún. 6. 17:43
 1/4 anonim ***** válasza:
49%
Annak annyi..
2021. jún. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Épp a napokban volt nálam az egyik ismerősöm laptopja azzal a hibával, röviden tömören, hogy a lapos nem ad hangot se az alap hangszórón se jacken és a "jack már rossz is mert nem megy be teljesen bele a 'dugó' egyik fülhallgatónak sem" címszóval le is tudott.. Csináljak vele amit akarok.

Ekkor belenéztem a jackbe és láttam is ezt a hibát ami nálad van, beletört egy jacknek az utolsó "gyűrűje".

Szétszedtem a lapost, és a jack konnektoron lévő oldalső réseken kitudtam piszkálni egy tűvel.

Talán egy próbát megér, nagyobb kárt már nem tehetsz a PC-ben ezzel.

Üdv!

2021. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
ragasztopisztolyon levo ragasztot felmelegited az egyik veget, bedugos jackba, hagyod kihulni, majd kihuzod.
2021. jún. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

3# nem lesz jo, mert a ragasztó eleg vastag, igy tonkreteheti az alaplapot.

Inkabb pillanatragasztot cseppentsen egyik drót végére, majd kihuzza azzal.

2021. jún. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!