Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Csiptetős mikrofon?

Csiptetős mikrofon?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Videókat szoktam készíteni a YouTubera és ezeket a videókat telefonnal veszem fel. Valamikor nagyon távol vagyok 5-6 méterre is a telefontól ami éppen veszi fel a filmet. Mivel szeretek benne beszélni távolról is, így úgy gondoltam szerzek a telefonhoz egy kitűző mikrofont.


A kérdésem hogy milyet válasszak, ami viszonylag olcsó is 10-20 ezer Ft mondjuk, és jó minőségű a hang is. Mert én igazából 40-300 ezer forint körül látok ilyen mikrofonokat.


A segítséget előre köszönöm. Remélem ide tartozik ez a kérdés. :D



2021. jún. 6. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mit néztél ennyiért, de ettől jóval olcsóbban is lehet kiváló minőségű csíptetős mikrofont venni, például Audio-Technica ATR-3350. Egy kis utómunka audacity-ben és perfekt. Annyi, hogy ha a telefonoddal veszed a videót, akkor valami más cucc mindenképp kelleni fog amihez a mikrofont csatlakoztatod és rögzíted a hangod. Például egy másik telefon vagy diktafon.
2021. jún. 6. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is az ATR-3350-et ajánlom, beszédhez elképesztően jó kis cucc. Állványos mikrofonból a 50-80 ezer forintosak hozzák ezt a szintet.
2021. jún. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Rode Smart LAV+ boltban 24e. Marketplace-n láttam már 15 körül is használtan.


ha távolról veszel fel, akkor vagy egy hosszú kábeles mikrofon kell, mint pl. a Boya (M1), ami 8 ezer.

vagy egy hosszabbító kábel, ami viszont minél jobb minőségű, annál kevésbé ad hozzá a felvétel zajához.


a hangminősége persze lehet, hogy ezeknek nem annyira jó, mint a 40-300 ezreseknek, de azért elég sokan használják ezeket is.

2021. jún. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!