Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért nem nyílik meg a port?

Miért nem nyílik meg a port?

Figyelt kérdés
Egy minecraft szervert szeretnék csinálni magamnak és a barátomnak hogy tudjunk játszani. A szerver fut, feltudok rá menni, minden jól működik viszont a port forwarding nem. Beállítottam mind a 2 routeren amit kell, a tűzfalon is de semmi, azt írja zárva van. Mi lehet a baja valaki segítene kérem?

#játék #router #Minecraft #port forwarding #Asus aouter #Huawei router
2021. jún. 17. 15:28
 1/9 Gofrisütő ***** válasza:
100%
Nem értek ehhez, de ha csak játszani szeretnétek, akkor a hamachit tudom ajánlani. Kicsit kevesebb vele a probléma.
2021. jún. 17. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

"Beállítottam mind a 2 routeren amit kell"

Eszerint mégse JÓL állítottad be a port forwardingot... :(

2021. jún. 17. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fogadjunk, PAT-ol a szolgáltató. Nem adnak ám csak úgy mindenkinek publikus IP címet, csak ha explicit kéri valaki.
2021. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
2 router, ott a baj. A dupla NAT sose jó. Ha a szolgáltató is NATol, akkor tripla, az végképp.
2021. jún. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is szolgáltatói NAT is közbe játszhat. :-D
2021. jún. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha meg akarja ezt oldani a kérdező akkor majd kommunikatívabb lesz és oszt meg további információkat.

Nem csak vár a sültgalambra..

2021. jún. 17. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Írtam egyébként. De nem baj. Nincs NATolva elvileg mert van külön WAN IP címem ami nem egyezik a rendes IPmmel. Akkor mi lehet a baj?
2021. jún. 17. 23:04
 8/9 anonim ***** válasza:

Azt kell megnézni, hogy a WAN IP cím, eggyezik -e ezzel:

[link]

2021. jún. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha a WAN IP tartomány és a LAN IP tartomány eltér, akkor ott van NAT -olás (egyébként).



Ha a 2 router alatt a szolgáltatói HGW -t + saját router -t értesz, akkor kérhető a szolgáltatótól, hogy állítsa bridge módba a HGW -t és nem lesz dupla NAT házon belül (ha van IPTV, akkor ez esélytelen). Illetve a DMZ -be rakás (a HGW -ben) is lehet optimálisabb, mint két helyen konfigurálni a portolást...


Ha a publikus IP cím eltér az első nálad lévő WAN IP címtől (#8 -as által linkelt oldal ezt megmutatja), akkor szolgáltatói NAT mögött vagy, ilyen esetben a szolgáltatótól lehet kérni a NAT -olás megszüntetését (nem feltétlenül lesz ingyen) ahhoz, hogy tudj portot nyitni a világháló felé.

2021. jún. 18. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!