Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogyan tudom meglévő windows...

Hogyan tudom meglévő windows 10 kulcsot egy új gépre áttenni?

Figyelt kérdés
Az az eszköz amin aktiválva lett a kulcs tönkrement, viszont a kulcsot szeretném egy új eszközön felhasználni. Ezt hogy tudom megtenni?

2021. júl. 5. 11:26
 1/4 anonim ***** válasza:

MsFiókba lett regisztrálva, ha igen annak az átvitelével.

Ha nem akkor a régi lemezének registry állományából kell kiolvasni.

[link]

2021. júl. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem lett regisztrálva, viszont magát a termékkulcsot tudom, ami a régi gépen van. Ezt elfelejtettem írni.
2021. júl. 5. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Transfer Windows 10 license from old dead computer to new computer? [link]

How to transfer a Windows 10 license to a new PC or hard drive [link]

2021. júl. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 P.O.C. ***** válasza:

Ha retail kulcs, minden további nélkül aktiválható az új gépen. Ha OEM, akkor meg ha a régi gépen neten aktiváltad, az új gépen csináld telefonos aktiválással, amit úgy tudsz előcsalogatni ha nem adsz a gépednek netet.


Kivéve persze, ha ez valamilyen ebay meg ki tudja honnan vett olcsó pár ezres forintos kulcs, mert annál nem lehet tudni. Ezek legtöbb része Volume MAK kulcs (akkor is ha OEM vagy Retail -ként volt árulva), az meg az aktiválások számát figyeli. Ha azt elérte. Nem lehet az új gépen aktiválni.


Amúgy szerintem már a maga a Microsoft is összezavarodott. Az se tudja ki hány méter a kulcsokkal kapcsolatban. Pl én hónapokkal az előtt vettem egy ilyen olcsó kulcsot, mielőtt új gépet vettem volna. Mikor felhasználásra került volna, persze nem működött, ekkor már az eladó is felszívódott az eBay-ről. Volt nálam egy nem működő HP donor gép. Az oldalára Windows 7 Pro OEM matrica volt ragasztva, azzal a kóddal simán beaktiváltam az új gépen a Windows 10 pro -t.

2021. júl. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!