Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Új windows rendszer telepítésé...

Új windows rendszer telepítésénél elvesznek a már meglévő fájlaim/programjaim?

Figyelt kérdés

Az asztali gépemen még mindig windows xp van. Az elmúlt években ritkábban használtam, de manapság megint kezdek visszaszokni hozzá, de sajnos egyre több program jelzi, hogy az aktuális frissitésük nem támogatja a meglévő windows rendszeremet.

Ha váltok egy újabb verzióra (windows 7,8,10) az milyen hatással lesz a telepített programjaimra? A fájlokról még tudok másolatot csinálni, de vannak olyan programjaim amiknek már a nevét se tudom, vagy azt, hogy hogyan telepítettem őket (pl. docx-es fájlokat gond nélkül megnyitom még a 2003-asnál is régebbi word-ben)



2018. júl. 3. 15:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Windows XP-ről talán(!) Windows 7-re lehet frissíteni (csak így maradnának meg a telepített programjaid), de akkor már érdemes egy tiszta telepítést végrehajtani (magyarul legyalulod az egész rendszerpartíciót és felraksz rá egy új Windowst). Azért azt nézd meg, hogy az asztali gépben van-e annyi kraft, hogy elbírjon egy újabb Windows verziót (pl. milyen CPU, mennyi RAM van benne).


Egyébként Office 2007 compatibility pack-nak hívják azt, amit Office 2003-hoz le tudsz tölteni, hogy kezelni tudja a .docx-es/.xlxs-es fájljaidat ...de akkor már fizess elő egy egyszemélyes Microsoft Office365-re és akkor megkapod a legújabb Office 2016-ot legálisan. Ráadásul kapsz 1TB-nyi OneDrive tárhelyet, ahová elmentheted a mostani gépedről az összes doksit/táblázatot és közvetlenül a OneDrive-ban szerkesztheted őket Office-al, nem kell lokálisan tárolnod (így soha nem fognak elveszni, akkor sem, ha meghal a merevlemez a gépedben, ráadásul eléred őket bárhonnan egy böngésző vagy egy okostelefon alkalmazás segítségével).

2018. júl. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot. Azt hiszem úgy járok majd jól, ha az egész váltást inkább szakemberre bízom :D
2018. júl. 3. 16:44
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is :D

Az Office365 egyébként tényleg jó alternatíva lehet, ha olcsón akarsz legális Office-hoz jutni. Illetve Windows 10 termékkulcs vásárlása tekintetében érdemes mondjuk itt nézelődni:

[link]

2018. júl. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
XP-ről nem tudsz win7-re frissíteni. Vagy tiszta telepítés lesz és ugrik minden vagy frissítesz Vistára és onnan win7-re. Persze a fene tudja hogy ez 8-10 évvel ezelőtti lehetőség működik-e még...
2018. júl. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!