Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » A FreeDOS-t milyen célokra...

A FreeDOS-t milyen célokra lehet felhasználni manapság?

Figyelt kérdés

2021. júl. 5. 20:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Elsődlegesen, hogy legyen valami rendszer a notebook -on, mert uniós törvény előírja.
2021. júl. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Nem írja elő tudtommal semmi, soha nem volt ilyen jogszabály, de ha tévedek, idézd légy szíves.
2021. júl. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 CspCsj ***** válasza:
100%

#2:

Gyorskeresésre valami régi Microsoft szerződés feltétele lehetett OEM partnerekkel, - de már álmos vagyok tovább keresgélni.

"Microsoft licensing terms ... specify, that PC makers must ship PCs with an operating system."

[link]

2021. júl. 6. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy Microsoftos előírás, ami ráadásul elég elavultnak tűnik, azért egy magyar jogszabálytól elég messze van, mindenesetre kösz hogy utánanéztél.
2021. júl. 6. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Egyébként pont rákérdeztem egyszer a "törvények, jog" kategóriában: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__torvenyek-jog__1061..
2021. júl. 6. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van ennek egy EU -s és más országokban is használt fogyasztóvédelmi előírás.

Lényege, hogy komplett eszköz, mint pl. egy NoteBook, csak valamilyen OS -el adható el.

Vagy is lehetővé teszi a felhasználó számára az egyből történő használatot.

2021. júl. 6. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
74%
#2: Most biztos, hogy nincs ilyen előírás, hiszen fél éve vettem egy notit oprendszer nélkül. (Szándékosan, mert Linuxot tettem rá, akkor meg hülye leszek Windowsét fizetni, az előtelepített Linuxokat meg van, hogy nem éppen profik telepítik fel.) Szóval biztos, hogy jelenleg nem kötelező. De régebben én is hallottam sokszor, még szaküzletben eladótól is. Persze, lehet, hogy nem konkrétan törvény volt, hanem valamilyen fogyasztóvédelmi irányelv, de gondolom, inkább raktak rá valamit, hogy jogilag ne legyenek támadhatóak.
2021. júl. 6. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább arra lehet használni, hogy tudj régi szoftvereket futtatni az eredetihez hasonló környezetben.

Persze, jogosan hördül fel mindenki, hogy "de hát erre ott van a DosBox, vagy éppen a VirtualBox, vagy akár a PCem". Igen, és sokszor ez tényleg praktikusabb (főleg, hogy a DOSbox a gazda gép meghajtóját is képes elérni), viszont ez nem mindig járható út, és/vagy nem mindig praktikus. Vannak szoftverek, amik nem futnak DOSbox alatt. Virtualbox alól meg DOS esetén macerás adatot cserélni.

Illetve igaz, hogy ez is csak egy szűk réteget érint, de bizonyos helyeken vannak még aktívan használt DOS-alapú szoftverek. Különböző (többé-kevésbé) egyedi szoftverekre kell gondolni, amiket egyszer jó pénzért elkészíttettek, és igazából teljesen felesleges lenne újra pénzt kiadni a Windowsra portolásukért, hiszen azóta is jól működnek. Nálunk a gazdasági osztályon is van egy ilyen szoftver, jól működik, használható, így aztán nem fogunk újra több, mint egy milliót kiadni azért, mert valaki szerint ciki, hogy nem Windows alapú. Viszont ha alatta a vas megpusztul, jogilag macerás lenne egy új gépre MS-DOS-t telpíteni, hacsak nincs "nem-OEM" telepítőnk. Erre tökéletes a FreeDOS, ami ráadásul több modern hardvert is támogat.

Illetve bizonyos esetekben beágyazott rendszerekhez is használható a FreeDOS, mivel egy valós idejű operációs rendszer. Ha csak egy taszkot fell futtatni, azt viszont minimális reakcióidővel, akkor ez egy tökéletes választás.

2021. júl. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!