Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Milyen számítógépet vegyek?

Milyen számítógépet vegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Számítógép vásárlás előtt vagyok, és egy kis segítséget szeretnék kérni... Az van, hogy egyelőre nem nagyon értek a számítógépekhez, de pl. Fényképezőgépek, laptopok, telefonok stb... témában otthon vagyok, így ha valaki el tudna néhány dolgot magyarázni, akkor fejlődőképes vagyok 😅


Egyelőre ilyen (szerintem) egyszerűbb játékokhoz használnám, pl sims 4 , Minecraft... ezeket kéne, hogy elvigye ha nem is a legjobb, de jó grafikával. illetve még tanuláshoz is kelleni fog, most készülök gimibe (szóval word, excel, ppt...)


Nem tudom mikre kéne így odafigyelni, olvasgattam róla, de nem nagyon tudom még, hogy pl. Milyen processzor, videókártya stb... lenne jó...


Nagyon szeretném ha saját zsebpénzből meg tudnám venni, de ha ez kevés lenne, akkor még gyüjtögetek, vagy kérek.

Én ilyen 200.000-ből gondoltam most gépet venni, nem tudom, hogy ez megoldható-e.

Köszöm előre a segítségeket!



2021. júl. 12. 13:37
 1/6 anonim válasza:
Ezekhez elég integrált kártya, igazi karit ne most vegyél
2021. júl. 12. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Aztali vagy laptop?

Ha asztali, akkor kell billentyűzet/egér/monitor is vagy csak a gép?

2021. júl. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Sim 4,Minecraft..


Ilyenekhez veszel egy használt

t gépet egy ha újonnal akarsz akkor egy processzorba integrált vga-s gépet.

2021. júl. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Asztali gépet szeretnék, billentyűzetem, egerem, monitorom van. Nem szeretnék semmit használtan venni, és azt sem szeretném ha olyan gépem lenne amin épp, hogy elfut pl. egy játék, aztán jön egy frissítés és nem bírja...
2021. júl. 12. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:

I3 10100F 30k

B460/B560 30k

2x8gb RAM 3200MHz 30k

Kingston a2000 500GB 20k

Be quiet 11 500W/Seasonic core GX 25k

Zalman T7/Silentiumpc signum 15k


Összesen: 150K

Maradék 50 ezerből veszel egy videókártyát, újonnal GT 1030 2GB.

De lehetőleg használt kártyát vegyél, nivel most 2/3x túlárazás van.

2021. júl. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
SSD-ből a Kingston a2000-t meg ne vedd! Nem hiába olyan olcsó, mert lassú. Inkább vegyél 256GB-ost, de Samsung 970 Evo-t.
2021. júl. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!