Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Miért van ez a sok bug?

Miért van ez a sok bug?

Figyelt kérdés

Most pár napja telepítettem Linux Mint 20.1 Xfce-t a gépre, amit utána frissítettem 20.2-re, elég sok bugot fedeztem fel benne:


1. Amikor rendszerhangot akarok felvenni, mindig néma a felvétel, próbáltam már Audacity-vel meg VLC-vel is. A Volume Control Recording fülén is beállítottam amit kell.

2. Az első alkalommal (a 20.2-re való frissítés után is) még működött a Bluetooth eszközök csatlakoztatása, következő nap viszont akárhogy próbáltam, nem tudom csatlakoztatni egyik Bluetooth-os fejhallgatómat se, hiába kapcsolom párosításra a fejhallgatót.

3. Egyszer alvó állapotba raktam a gépet, aztán amikor visszakapcsoltam, "eldobta" a csatlakoztatott monitort, csak egy újraindítás után érzékelte újra, de újra be is kellett állítani, hogy ne a laptop képernyőjén megjelenő képet tükrözze a monitorra, hanem az asztalt terjessze ki (pedig az már előtte be volt állítva).


Mitől lehet ez a sok bug? A bétaverzió (20.2) miatt? Vagy esetleg én ronthattam el valamit a telepítésnél?



2021. júl. 12. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
84%

1. Szerintem ez nem bug, PulseAudio-ban alapból nincs beállítva a visszacsatolás, sem a mikrofonhoz, sem a rendszerhangfelvételhez.

2. Próbáld meg törölni csomagkezelővel és újratelepíteni a bluetooth-hoz kapcsolódó csomagokat, blueman, bluez, bluez-tools és hasonlók...

3. A többmonitoros kezelés elég problémás Linuxon.

2021. júl. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

"A bétaverzió (20.2) miatt?"

Szerintem már nem béta, e hó 8-án adták ki a végleges verziót. De egyébként egy nagyon friss szoftververzióban mindig fennáll a veszélye, hogy a bétatesztek során fel nem fedezett hibára bukkannak.

Verziófrissítéskor ritkán, de előfordulhatnak hibák, ilyenkor érdemes megpróbálkozni egy tiszta telepítéssel. (Ha a /home-ot külön partícióra tetted, akkor ez felettébb kevés macerával jár.)

Ha pedig szakértő segítségre vágysz, bátran keresd fel a Linux Mint fórumát! [link] Esetleg a Facebook megfelelő oldalaiban, csoportjaiban is érdeklődhetsz, ott is van sok hozzáértő ember.

Egyébként ez mennyiségre nem sok hiba. Persze, ettől ez még zavaró.


#1 "A többmonitoros kezelés elég problémás Linuxon."

Azért annyira nem rossz a helyzet. :) Főleg Mintnél. Az asztali gépemet már egy ideje két monitorral használom, és a netbookomat is gyakran csatlakoztatom külső monitorhoz, és eddig tökéletesen működnek. Persze, ez csak két eset, nem reprezentatív példa, és sok múlik a hardveren is.

2021. júl. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A miértre a válasz: mert szabadidejükben fejlesztik picit kaotikus összefogottságban olyan emberek, akik nyilvánvalóan elsősorban a saját use case-eik szemszögéből nyúlnak a kódhoz. Van lehetőség visszajelezni, van lehetőség bugot jelenteni, feature-t kérni, meg mindenféle véleményt nyilvánítani a fejlesztést összefogó projektgazdák hivatalos fórumain. Picit nyilván nehézkes, és előfordul, hogy pont ugyanoda lesz regresszió a következő verzióban, ahonnan indultál, amikor lejelentetted, hogy van egy kis bökkenő. Sokan vannak sokfelé, és ezt a rendszer is jól tükrözi a felépítésével. Nyilván okkal: mindenkinek és mindennek meg kell(-ene) lennie a megfelelő hatókörének, egy feladat egy ember, egy feladat egy "parancs". Az élet nyilván nem ennyire egyszerű. Azért a hétköznapi, nem külön win/mac specifikus szoftvert igénylő esetekben nagyon megnyugtatóan teljes és stabil elég sok disztró, valahol a teteje körül a Mint mindenkori LTS változataival. Általában ami probléma neked felmerül adott verzióval, az másnak is felmerült, ezért nagyon érdemes angolul rákeresni a bökkenődre, és rendszerint önjáró leszel a megoldásokban. Amikor kicsit többet használtam linuxot (eleinte Mint, később inkább Manjaro), kb itt tartottam, hogy még a fura use case-eim fura hibáira is találtam megoldásba futó fejtegetést random fórumokon. Visszasírom azokat az időket. Nincs több idióta ügyfélszolgálat protokoll, mire végül eljutsz egy írástudóhoz, aki nekiáll felboncolni a szarukat, hogy mit is sikerült mérhetetlenül bénán megírni. Aztán pár hónap, és van valami "próbáljuk ki" izé, ami vagy jó, vagy nem, de rahedli regressziót hoz nem csak neked, hanem csomó usernek, akik sokkal hétköznapibb módon használnák a dolgot. Szóval köszi, nem? Kissé kaotikus felépítésben, kissé adhoc rendszered jóval több támogatást kap azoktól, akik azzal fejezik ki a hálájukat, hogy szívásaik megoldását, tapasztalataikat, szokásos megoldásmeneteiket közkinccsé teszik fórumokon.
2021. júl. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
LMDE a barátod, 20.x kiadások bugosak
2021. dec. 19. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!