Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Szerintetek melyiket rakjam...

Szerintetek melyiket rakjam föl? Többi lent

Figyelt kérdés

Nevelő apámnak van egy 6-7 éves laptopja panaszkodik hogy lassú és Windows is rosszalkodik az aktiválással, meg frissít állandóan, ugyan is nem mindig használja. Jó használja egy hetente 1-2szer. A laptopot csak böngészésre meg főként filmnézésre használja.

A HDD-t ami van a laptopjában most fogom kicserélni egy SSD-re hogy gyorsabb legyen.

Szerintetek melyik OP rendszert rakjam fel? Rakjam újra Windowst? Vagy rakják rá egy Ubuntut?



2021. júl. 13. 13:29
A kérdező szavazást indított:
Windows eggyértelmű
Elég az Ubuntu, nincs Win-nek értelme ha csak ennyire használja
Egyéb hozzáfűzni valóm van szóval leírom
22 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
87%

Gép paraméterei?

(ha ssd-t teszel bele és van legalább 8 GB memória - Windows 10, ha nincs inkább linux)

2021. júl. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Imádom ezt a megfogalmazást, hogy "Elég az Ubuntu". Mintha a win annyival jobb lenne...
2021. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
91%
Ha Linuxot teszel rá, akkor ne Ubuntut, hanem akkor inkább Mintet.
2021. júl. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

#1-es


4 GB RAM

AMD A10 Proci

Videókártya: AMD Radeon R5 M230

2021. júl. 13. 13:56
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

ha a felh.-nak nincsenek speciális igényei, amelyik számodra jobb


én a 70+-os nagymamámnak linux mintet raktam (ubuntu alapú), megmutogattam neki, mit-hogy csináljon, bár nagyrészt csak facebookozik

aztán mikor nála vagyok karbantartom, sudo joga nincs, még csak az kéne, hogy mindenféle felugróablakba írkáljon

2021. júl. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
82%
Erre valami Xfce felületű Linux.
2021. júl. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

2-es

Valamennyire OFF téma:

Jelenleg Ubuntu-t használok Dual boot-ba. Windowst csak játékra használom vagy C#-ban programozgatok ugyanis Ubuntun sajnos jelenleg nem lehet, Ubuntut pedig weblapfejlesztésre, programozásra, Libre Office-zásra meg stb-re használom. Az Ubuntun sokkal gyorsabban lehet dolgozni. De hát kinek mi, nem zavar azzal állandóan hogy ő frissíteni akar.

2021. júl. 13. 14:03
 8/20 A kérdező kommentje:

5-ös


Hát gondolkoztam a Mint-en is, de ahogy írjátok ilyen gépre jobb lenne inkább Linux Mint mint a Ubuntu, rendben akkor Mintet rakok a gépre. Köszönöm szépen a segítségeteket!

2021. júl. 13. 14:05
 9/20 anonim ***** válasza:
11%
Win 7-et.ez legalább nem frissít állandóan.
2021. júl. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

#4

Akkor inkább [link]

2021. júl. 13. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!