Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Hogy létezik, hogy a Microsoft...

Hogy létezik, hogy a Microsoftnak sikerült kellően stabilra alkotnia a Windows 7-et? Vajon lesz még ilyen stabil operációs rendszerük?

Figyelt kérdés
2021. júl. 14. 21:52
 1/7 anonim válasza:
Mit értesz azalatt hogy stabil?
2021. júl. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
A Windows 10 sem kevésbé stabil.
2021. júl. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Ez azért eléggé szubjektív kijelentés. Nem kevésszer láttam Win7-et összeomolni, bár tény, hogy 10-nél jóval megbízhatóbb. De a kanyarban sincs egy Linuxhoz, vagy FreeBSD-hez képest.

Egyébként meg azért, mert akkoriban még előremutató módon, egy jól meghatározott koncepció mentén fejlesztettek, és nem kapkodtak össze-vissza, mint a késői Ballmer-érában, illetve Nadella alatt. Akkor kezdett el minden kaotikussá válni. (Igaz, a Win7 is már Ballmer idejében került kiadásra, de abban még nagyrészt a Gates által sugallt úton haladtak.) Ma meg ott tartunk, hogy egy eszetlen kapadozás az egész, kicsit fejlesztgetnek itt, kicsit ott, elindulnak egyik irányba, aztán átnyargalmak másikba, és mindent maximálisan a marketing (és az adathalászat) alá rendelnek.

Lehet még a Win7-tel összemérhető színvonalú rendszerük, de ahhoz gyökeres szemléletváltás kellene a cégnél. Az meg nem lesz, ameddig Nadella vezeti azt.

2021. júl. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
71%
Igen, lesz még ilyen stabil. Lásd Win10. Mióta kijött a Win10 a gépemen van, és még nem volt kékhalálom. Win7-en azért előfordult.
2021. júl. 15. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A C64 sokkal stabilabb mint a win7. Ezért nem váltok 7-re, maradok C64-en. :)
2021. júl. 15. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem Windows 7-tel 7 év alatt talán 2 kékhalál volt. Ez egy OEM Home Premium volt, amit sohasem telepítettem újra és csak a végefelé lettek vele problémák (nyilván lassult addigra).


Windows 10 alatt számos kékhalálom volt és láttam másoknál is (volt, hogy Teams beszélgetésünk szakadt meg miatta :D )


Egyik verziónál sokszor nem indult az explorer.exe, ráadásul nem tudtam, hogy ez a gond, ezért párszor a bekapcs gomb nyomvatartásával kapcsoltam ki.

Egy másik verzió (vadiúj 350 ezres laptopon) azt csinálta, hogy ha magára hagytam a laptopot, akkor olyan szinten elaludt, hogy nem lehetett sehogysem felébreszteni, csak a bekapcs gomb nyomvatartásával lehetett bármit is kezdeni vele, de arra is nehezen reagált.


Szóval a Windows 10 számomra minden, csak nem stabil.

2021. júl. 15. 23:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Windows 7 után szerintem még a Windows 8 és a 8.1 is stabilra sikerült, habár a start menü hiánya miatt nem használták sokan, de saját tapasztalatokból kiindulva stabilak voltak. Én sokat hasznltam mindhárom verziót, kétségkívül stabilabbak, mint a Win10.
2021. júl. 17. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!