Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » M-disk lemezzel kapcsolatban...

M-disk lemezzel kapcsolatban kinek mi a tapasztalata?

Figyelt kérdés
Gondolom olyan tapasztalata még senkinek sincs hogy nagyon sok éve írt M-diskre és még minden tökéletes, nagyon hosszú tartóssági éveket írnak itt erről de aki visszaemlékszik a sima CD és DVD lemezeknek se annyit jósoltak amivel már sokan találkozhattunk minőséginek számító lemezek megfelelő tárolás mellett egyszer csak használhatatlan lesz.

#számítógép #tárolás #adathordozó #DVD CD írás #optikai lemezek
2021. júl. 26. 15:51
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nézd... én a hagyományos CD-vel és DVD-vel kapcsolatban tudom azt mondani, hogy ha szabályosan van tárolva, és jó minőségű az alapanyag, akkor 15 év után is 99%-uk olvasható. Azokkal volt egyedül probléma, ami vagy valami silány noname volt (bár e tekintetben a TESCO CD-R kifejezetten pozitív meglepetés volt, 13 év után is 25-ből 25 olvasható), illetve azokkal tud probléma lenni, amit nem megfelelően tárolnak. Összesen 2 darabbal találkoztam, ami szabályosan tárolva meghibásodott volna, a több százból. Persze, az is igaz, hogy azért rendesen óvni kell őket, a magas páratartalomra kimondottan érzékenyek, akár csak bizonyos vegyi anyagokra, vagy a komolyabb hőhatásra. A leggyakoribb hiba szokott lenni, hogy a napon hagyják, vagy egyszerűen az, hogy nagy a páratartalom és/vagy a hőingás. A szoba sarkába, a számítógépasztal mögé, a földre tett CD-tartó állvány például ezért nagyon rossz megoldás.

Na, de a lényegre térve: 2 éve kezdtem el M-Discet használni, szóval nagy tapasztalatom még nincs benne. Eddig hibátlan, de ez gondolom, nem meglepő. Az, hogy a laboratóriumi teszteken több, mint 100 évet jósolnak nekik, az egy dolog. De a hordozórétegük jóval nehezebben bomlik le, mint a sima DVD-ben levő kommersz festék, szóval... én egyelőre bizalmat szavaztam nekik. (Persze, ettől függetlenül áll, hogy "egy mentés nem mentés"...)

Tervezem majd egy komolyabb tesztet elvégezni a különböző optikai adathordozókkal, de ennek az eredménye kb. jövő ilyenkorra lesz meg, szóval majd ha még akkor aktuális (és az itteni felhasználóm élni fog még), akkor érdeklődhetsz. :D

2021. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos ment már tönkre olyan lemezem is ami nem volt egy éves sem aztán úgy emlékszem Verbtim DVD lemez is amit a jobb minőség jelölésével árultak árban is. De sajnos a merevlemezes HDD-ben is csalatkoztam mert volt olyan ami nem újként ugyan de amikor adattárolónak befogtam tökéletes volt aztán néhány év után amikor elővettem már nem lehetett lementeni se az adatokat róla. Értem én amúgy több módon vagy több akár több HDD-re kell párhuzamosan a fontos adatokat tárolni és lehetőleg nem sokat használt tárolóra. Most az M-disk egyébként egy jó alternatívának tűnik ha nincs is róla tapasztalatunk egyértelmű időnkét kontroll alá kell vetni az idő múlásával hogy hibátlan e még és ha véletlen erről is elvesztenénk az adatokat akkor a párhuzamosan lementett tárolóról újabb mentést csinálni.
2021. júl. 26. 17:24
 3/3 anonim ***** válasza:
Felhő az fel sem merült? Bár függ, hogy mennyi adat, de ingyen van már 50 GB is, a bővebb tárhely sem drága annyira szerintem.
2021. júl. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!