Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Egy fejlesztő jobban keres...

Egy fejlesztő jobban keres mint egy kiberbiztonsági szakember? Reálisak ezek a számok? (Informatikus fizetések)

Figyelt kérdés

Tiktok-on nem tudom mennyire ismeritek digital_pedro-t, de ha nem, akkor egy fejlesztő cége van és sok érdekes videót csinál a témában, illetve hitelesnek is tűnik a legtöbb esetben.


Nem Magyarországon élek, meg nem is oda jártam egyetemre, de ezeket a számokat említette egy új videójában:

3-5 év gyakorlattal egy fejlesztő 1-3 millió forint között keres nettóban havonta, de az 1 milliót nagyon könnyedén megkeresik, röhögve.

Egy szoftvermérnök AI és más speckóbb tudással közelebb van a 3 millióhoz, vagy akár afelett is.

Míg Big Data területen évi 50 millió forintról beszélünk, tapasztalt szakemberek esetében.


Ezeken felül, egy kiberbiztonsági szakember kezdőként 350-et, haladóként 600-at, sok évvel vezetőként pedig 800 ezret keres havonta.


Nekem nagyon magasnak tűnik ez az 1 kötőjel 3 milliós fizetés egy fejlesztőnek.

Ha ebből indulunk ki, akkor meg nagyon nevetséges még a 600 ezer is egy kiberbiztonsági szakembernek, főleg hogy nyugaton általában cyber sec területen keresnek többet az IT-ban, és alattuk vannak a programozók.

Eddig a legmagasabb fejlesztői fizetés amiről hallottam, az is "csak" másfél millió volt havonta, de bruttó és nem 3-5 év tapasztalattal.


Mit gondoltok? Hogy alakulnak a fizetések Magyarországon egyes területeken?

Esetleg ha vannak olyanok akik felvállalják; miben dolgoztok, főváros/vidék, és nagyjából mennyit kerestek?


Az a havi 3 milliós fizetés még UK-ban is sok, MSc-vel, speckóbb területen is nagyon jónak számít, az olyan évi 80 ezer font.



2021. júl. 26. 20:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

"3-5 év gyakorlattal egy fejlesztő 1-3 millió forint között keres nettóban havonta, de az 1 milliót nagyon könnyedén megkeresik, röhögve"


Mar 2 millio netto sem realis ennyi tapasztalattal itthon.



"Eddig a legmagasabb fejlesztői fizetés amiről hallottam, az is "csak" másfél millió volt havonta, de bruttó és nem 3-5 év tapasztalattal"


Senior szint teteje jelenleg brutto 2 millio forint felett van, de 3-4 ceg ad ennyit az orszagban, az atlag valoban 1.5 korul.



"Az a havi 3 milliós fizetés még UK-ban is sok"


Ez evi brutto 150 000 font korul van, ez egy teljesen standard Facebook E5/Google L5/Apple ICT4/Amazon L6 kompenzacio.

Egy szinttel feljebb alapberben is adnak ennyit.

2021. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
52%
Tapasztalt fejlesztőnek a nettó 1 millió elérhető, de azért az átlag olyan 500-800 között van. A 3 millió erős túlzás, max spéci területén jöhet össze.
2021. júl. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
80%
Aki a tiktokra gyárt tartalmat, az hazudik.
2021. júl. 26. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

#1 Facebook-nál UK-ban az átlag 86 ezer font évente.

De ettől függetlenül is, nincs Pesten gondolom minden sarkon egy Facebook, Microsoft meg Google épület ahol 3 milliót fizetnének, ami több mint amit az UK ügyfeleik kapnak ezek szerint, nem?

Ha magamból indulok ki, én több olyan személyt ismerek aki Magyarországról megy külföldre dolgozni szoftverfejlesztőnek, nem pedig fordítva.

De nekem például az a havi 1 millió nettó is nagyon jól hangzik, ha tényleg röhögősen lehet megkeresni, akkor MSc után biztos hazamegyek.


A kiberbiztonságról mit tudtok, ott hogy alakulnak a fizetések, illetve mennyire keresik őket?

2021. júl. 26. 21:34
 5/23 anonim ***** válasza:

"#1 Facebook-nál UK-ban az átlag 86 ezer font évente."


Marmint alapberre gondolsz? Az ott korul lehet valoban.

2021. júl. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

És melyik az a pár cég név szerint ahol elvileg 2-3 millió nettót lehet keresni? (Gondolom pesten van)

Feltételezem nagyon kihalós alapon van ott a bejutás, és embertelen követelmények lehetnek ennyi pénzért, hogy leszűrjék a legmegfelelőbb egyéneket a posztra.

2021. júl. 26. 21:59
 7/23 anonim ***** válasza:
Ha tolem kerdezed (#1 vagyok), en brutto 2+ milliot irtam, nem nettot.
2021. júl. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

A docler hirdetett egy ideig fizetéssel együtt álláshirdetéseket, ahol ML-gel kellett foglalkozni, ahol a felsőhatár bruttó 2.4 millió volt.

Ez nettó olyan 1.6 millió.


Pl ez:

[link]

2021. júl. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

#7 Úgy általánosságban kérdezem, a videóra hivatkozva amit taglaltam odafent a kérdés mezőben.

De feltételezem a két misi bruttóért is hasonló a helyzet mint amit #6-ban írtam.


Én legtöbb helyen azt hallom/olvasom, hogy diplomával, pesten olyan 350-400 a kező, és a 600-650 bruttó már jó pár év után, de ezek szerint gyakoribb az 1 milliós fizetés mint gondoltam.

2021. júl. 26. 22:13
 10/23 anonim ***** válasza:
0%

#9 (#8 vagyok)

A 350-400 nettó is megvan mondjuk msc-vel.

A 600-650k pedig pedig 3-5 év alatt meg lehet.

Az 1 millió olyan 10 év körül van.


Persze nyilván attól is függ, hogy milyen sebességgel fejlődik valaki. Egy örök junior nem fog sokat keresni soha.

2021. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!