Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Akik informatikai területen...

Akik informatikai területen dolgoznak, azoktól kérdezem, ők hogy látják: sok köztük a valóban jó szakember, vagy akadnak "kóklerek" is?

Figyelt kérdés

Persze attól is függ, melyik részterületen dolgozik az illető. De hallottam már több olyan véleményt, aki szerint a piac képes lenne felszívni még több embert, mert nagyon kevés az igazán jó szaki. Ha a jövedelem oldaláról nézzük, akkor nem tudom, hányan vannak akik külföldön kamatoztatják tudásukat (mivel itthon is jó fizuk vannak). De hát nem lehet mindenkiből IT szakember, és akinek ez nem való, az meg előbb-utóbb itt is kiesik a rostán, szóval tényleg annak érdemes belevágni, aki ért hozzá és szereti is csinálni.

Én nem ezen a területen dolgozom. De a kérdésemre szeretnék válaszokat kapni.


2019. dec. 31. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol vannak. Ideig-óráig elélnek. Mint mindenhol, IT-n belül is van "betanított munkás" szint. Ebből nincs hiány. Hiány a jóból van.
2019. dec. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Én ahogy látom rengeteg a kókler. Meg nagyon sokan úgy vannak vele, hogy megírta X programnyelven a "Hello world!" programot ő programozó. Egyszer kaptunk egy olyan önéletrajzot ahol kb. 15 sorban voltak 3 és 4 betűs rövidítések, hogy mi mindenhez ért. De abban az SQL-től a FPGA-ig volt minden. Aztán rá kérdeztünk, hogy mit jelent a Foreign key az SQL-ben és nézett mint Rozi a moziban.
2019. dec. 31. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!