Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Melyik informatikai terület a...

Melyik informatikai terület a legjobban keresett? Melyiket választanád?

Figyelt kérdés

Mibe érdemes belevágni a három felsorolt terület közül?

Fizetés, érdekesség, izgalom, kilátás, könnyebb elhelyezkedés, elvárások, munkakínálat, vagy akár csak melyik tetszik nektek jobban.. Minden szempontot beleértve.


A szavazatokat kérlek indokoljátok is meg 😊



2021. júl. 26. 22:22
A kérdező szavazást indított:
Cyber Security and Digital Forensics
Artificial Intelligence and Machine Learning
Data Science, Big data
Valami más, leírom
11 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Nem a szakirány a lényeg hanem a tudásszint. Pl Microsoftnál egy sima .net fejlesztő is sokszorosát keresi annak, mint a suttyó magyar kkv-nál az akármi.
2021. júl. 27. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
82%
#1 tehát nem a szakirány meg a tudásszint számít, hanem az hogy hol dolgozol? :)
2021. júl. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ha már angolul írtad azt is tedd mellé, hogy melyik országban élsz, csak úgy érdekel

vagy épp hova szeretnél bedolgozni

2021. júl. 27. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Mibe érdemes belevágni a három felsorolt terület közül?"

Amelyiket érted és szereted.

2021. júl. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem így működik: ha nem érdekel, vagy nem értesz hozzá kiemelkedő módon - a világ legjobban fizető állásában is csak szenvednél és vegetálnál (már ha alkalmaznának).
2021. júl. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

#3 Világviszonylatban érdekel, de ha szűkíteni kell a kört mindenképp, akkor UK.


Angliai álláshírdetéseket nézve én úgy látom, hogy fejlesztői munka nyilván több van (de ha nyelvekre szűkítünk akkor kindjárt más kérdés), de a kiberbiztonsági területen, mindjuk security analyst, pen tester, forensics investigator stb jobban keres.

Míg AI területű munkákat kevesebbet találtam, de fizetésben is hasonló. A data science terület is hasonlóan alakul mint a kiberbiztonsági terület.

De ezeket csak álláshírdetős oldalakat nézegetve szűrtem le. Szerintetek van alapja? Magyarországot elnézve teljesen az ellentétje, ott a cyber sec-esek elvileg jóval kevesebbet keresnek mint bárki más.


Egyébként olvastam több helyen is, hogy 2030-ra az AI teljesen kiváltja a kiberbiztonsági szakemberek munkáját. Szerintetek erre van esély? Én úgy látom, hogy ahogy telik az idő, egyre fejlettebb módszerek vannak támodásokra, valamint egyre magasabb szintre kell mindig vinni a biztonságot, és erre válaszul mindig szükség lesz rájuk.

2021. júl. 27. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!