Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Informatika = programozós...

Informatika = programozós melók + hálózatos melók? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Az informatikáról általában mindenki azt gondolja, hogy egyenlő a programozással...de ez nincs így, mivel egy rendszergazda például nem szokott programozni, igaz? Az én kérdésem az lenne, hogy aki nem szeret programozni, az mi más mindent csinálhat még az informatikában? Érdemes így egyetemre / főiskolára menni, hogy tudod, hogy nem akarsz majd programozni? Tényleg az érdekelne, milyen pozíciókat lehet így betölteni...mert oké, hogy lehetsz például rendszergazda, de csak ennyi? Minden más pozícióhoz programozni kell valamit? Léci ha megneveztek egy pozíciót röviden írtok róla, az miről szól (persze nem muszáj, végül is ott a google és rákeresek). Mert bennem csak az van most meg, hogy informatika = programozói melók + hálózati üzemeltetéssel kapcsolatos melók (pl. rendszergazda). De ez így gondolom nem teljes, gondolom ennél több az informatika?

Például már többször olvastam fórumokon, hogy írta az illető, miután elkezdte az egyetemet infós szakon, olyan területeit fedezte fel az informatikának, amikről azelőtt nem is tudta, hogy léteznek és hogy az informatika részei..NA ÉN IS PONT EZEKRE A TERÜLETEKRE LENNÉK IGAZÁBÓL KÍVÁNCSI, mert nem szeretnék csak azért egyetemre menni, hogy ezeket megtudjam (remélem megértitek).

Nagyon nagyon köszönöm!



2017. márc. 21. 16:12
1 2
 1/13 Dongaben ***** válasza:
Az "Informatika" nem egyenlő a "Számítástechnika"-val... Gondolj bele, józan paraszti ésszel...
2017. márc. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Például az operációk rendszerek ismerete, konfigurálása.

Weboldalak konfigurálása, beállítása, ez nem csak programozásból áll.

Meg ott van a hardver része is a gépnek.

Különböző programok ismerete, használata részeltesen. Elsősorban Office különböző fajtái, de helyzettől függően pl. rajzoló, videoszerkesztő vagy egyéb programokról is lehet szó.

Mai világban már talán nem téma, de pl. nyomtatók és mindenféle ritkább hardverek csatlakoztatása a géphez, ha az adott operációs rendszerrel ez külön kihívás, mert pl. nincs vagy nem úgy működik a driver.

Aztán a Linux az önmagában egy hatalmas téma.

Lehet particionálni a merevlemezeket is, ezerféleképpen, több operációs rendszernek is létrehozni partíciókat, ez megint egy külön világ.


Lehet, nem pont ezekre voltál kíváncsi, nekem ezek jutottak eszembe.

2017. márc. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Weboldalak konfigurálása, beállítása, ez nem csak programozásból áll. - ezt webprogramozónak, webfejlesztőnek nevezik, magasabb szinten programozással is jár, de ha pl. felraksz egy Wordpress oldalt egy tárhelyre és konfigurálod, az önmagában még nem programozás, de ezt is a webprogramozó (vagy szakavatottabb felhasználó) végzi.
2017. márc. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Dongaben ***** válasza:
Én egyet mondanék: "Rendszerfejlesztő". Ehhez nem kell programozni, csak meglévő dolgokat összerakni egésszé...
2017. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Derwer ***** válasza:
56%

Az informatika két fő ága a fejlesztés és az üzemeltetés. Teljesen más a kettő.

A fejlesztő kvázi a semmiből hoz létre valamit. Az üzemeltető pedig a különböző már meglevő elemekből (hardver+szoftver) létrehoz egy új rendszert.

Neked a fejlesztés nem jön be, ott az üzemeltetés.

És akkor pl robotikáról nem beszéltünk még és egy csomó egyéb lehetőségről.

2017. márc. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Dongaben ***** válasza:
Informatika? Kis túlzással: Mari néni kiírja a piacon, hogy "Répa 100 Ft./csomó"...egészen a 3D-s virtuális világig. Minden beletartozik, ami információt ad át.
2017. márc. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
#3,#4,#5,#6,#7 köszönöm szépen a válaszokat. Iskolai szükség vonatkozásában akkor valószínű, hogy érdemes megcsinálni az egyetemet, ha az üzemeltetést választom - mivel ezt itthon nem tudnám magamtól megtanulni, igaz? Ha meg érdekelne valakit a programozás, akkor annak nem kéne az egyetem, mert középiskolai mateknál jobban úgysem kell a matek, ugye? Vagyis lehet van, ahová kell bonyolultabb matek, de azt is meg lehet tanulni itthon, ha olyan állást akar valaki - talán ez másnak segítség lesz, ha erre ír valaki valamit...én meg maradok a "kamera túloldalán". Mondjuk a 3D -s virtuális világ meg robotika jól hangzanak, de ezek is gondolom a fejlesztőknek jók, mármint akik programozni akarnak...
2017. márc. 21. 19:57
 8/13 Dongaben ***** válasza:
0%
Ha adhatok tippet a jövőre nézve... A Logisztika felé fordulj...
2017. márc. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
#10 -es ! Ezzel a hozzászólásoddal csak magadat minősíted. Én a nem túl kedves hozzászólásommal csak viszonoztam a #9 -es burkoltan rosszindulatú hozzászólását, de én legalább nyíltan csináltam. Nem tudom te vagy-e a #9 -es, de ha igen, akkor meg sem lepődöm rajtad (tahókám!), de ha nem te vagy, akkor is maximum szánalmas vagy és erősen sajnállak érzelmi intelligenciád hiányában. Na én az ilyenek miatt mint te, fogok egyetem után külföldön dolgozni! Menjél inkább földet túrni, oda nem kell intelligencia...
2017. márc. 22. 00:10
 10/13 Derwer ***** válasza:
100%

Akár üzemeltetés, akár fejlesztés a felsőoktatási papírt elvárják a legtöbb (jobb) helyen. Igaz, a fejlesztőknél talán eggyel rugalmasabbak a cégek.


Pár vélemény a felsőoktatási képzésekről:

A legjobb esetekben iránymutatást ad, hogy miként fejlődj. Rossz esetben még azt se.

Tanulmányaid 90%-át feleslegesnek fogod gondolni, de valójában csak 50%-a lesz az.

BSC szint kb mindig elég.

A legnehezebb a Mérnökinformatikus szak, de ez adja a legpiacképesebb diplomát.

Arra készülj fel, hogy ez nem középiskola. Ha buktatni kell a csapat 80%-át megteszik, nem lesz újra elmagyarázás meg új ZH. Összességében 10-20% kap csak diplomát.



A fejlesztésben - szerintem - a matek közvetlenül kb sosem kell. De analitikus gondolkodás MINDIG. és rengeteg egyebet is megmutatnak felsőoktatásban.

Üzemeltetés során pedig a scriptelés mindig nagyon sokat tud segíteni, ez kelleni fog.


Illetve bármely esetben igaz: Ha általános tudásod van, "értesz mindenhez" (szótáradban = rendszergazda), azzal általában elég nehéz jól keresni és mindenre befognak. A specializálódás az ami jól hoz a konyhára, pár alap oldalági tudással. (Pl mély hálózatos ismeretek, pl CCNP szinten + nagyjából ismerd a szervereket, voice-t, vagy valamit)

2017. márc. 22. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!