Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy windy.com elérhetőségű...

Fitbee kérdése:

Van egy windy.com elérhetőségű szolgáltató felület, ahol több prognosztőr helyről lehet időjárási prognózisokat látni, de mindegyiknél van egy km adat is (GFS 22 km, ECMWF 9 km, ICON-EU 6 km). Mit jelentenek ezek a km adatok?

Figyelt kérdés
Én arra gondolok, hogy a km adatok a mérési magasságra vonatkoznak. Ha igen, akkor igen csak semmire sem jók ezek, mert az embereket talajszint feletti 2 m-es magasságban mérhető hőmérséklet, szélerő, stb. érdekli, nem?

#időjárás #időjárási előrejelzés
2021. júl. 31. 14:26
 1/4 A kérdező kommentje:
Sokat járok lakástól távoli erdei túrákra, és a "vigyek-e magammal esőkabátot, vagy ne vigyek" probléma eldöntése miatt gyakran használom a windy.com oldalt is, meg az időkép.hu-t is, a meteo-blue-t is, az ECMWF-et is, stb.
2021. júl. 31. 14:31
 2/4 anonim válasza:
Ezek a km adatok a különböző modellek horizontális felbontását jelölik. Általában minél nagyobb a felbontás, annál pontosabb, bár önmagában még sok más minden számít egy modell pontosságában. A globális modellek királyának az ECMWF-et tartják egyébként, de mindig érdemes több modellt is nézni, főleg konventív csapadék (zápor, zivatar) esetén jobbak a csak kisebb régiókra futtatott 2-4 km-es felbontású modellek, pl. az AROME, WRF (ez van a met.hu-n, illetve WRF-t futtat az időkép is), vagy az UM (a maps.meteo.pl oldalon) vagy az ALARO (a meteo.imgw.pl/dyn/ oldalon). Én ezeket is gyakran szoktam nézni.
2021. júl. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
*konvektív (elírtam)
2021. júl. 31. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kb. azt, hogy azon a távolságon belül pontos a mérés, azon kívül következtetve, számítva van.
2021. aug. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!